Zadajte hľadaný výraz

Legislatíva Z domova

Správu registra ovocných sadov bude vykonávať ÚKSÚP

Správu registra ovocných sadov bude vykonávať ÚKSÚP
insert_photopolnoinfo.sk

Bratislava 11. septembra (TASR) – Povinnosť vykonávať správu a aktualizáciu registra ovocných sadov a chmeľníc by mal Ústredný kontrolný a skúšobný ústav poľnohospodársky (ÚKSÚP). Poslanci Národnej rady SR totiž dnes v prvom čítaní schválili novelu zákona o pôsobnosti orgánov štátnej správy v oblasti registrácie odrôd pestovaných rastlín a uvádzaní množiteľského materiálu pestovaných rastlín na trh.

„Užívatelia ovocných sadov a chmeľníc budú povinní aktualizovať údaje o svojej činnosti,“ uvádza v materiáli predkladateľ Ministerstvo pôdohospodárstva (MP) SR.
Kontrolný ústav bude môcť uložiť pokutu od 3000 Sk (99,58 eura) do 30.000 Sk (995,8 eura) tomu, kto poruší povinnosti týkajúce sa registrácie odrôd pestovaných rastlín, uvádzania množiteľského materiálu pestovaných rastlín na trh a povinnosti týkajúce sa registrácie ovocných sadov a chmeľníc. Novela zákona by mala nadobudnúť účinnosť 1. novembra 2008.

Poslanci dnes zároveň do druhého čítania posunuli novelu zákona o organizovaní trhu s vybranými poľnohospodárskymi výrobkami a dve právne normy reagujúce na zavedenie eura v rezortoch obrany a životného prostredia. Vzali tiež na vedomie akčný plán Národného lesníckeho programu a správu o priebehu odstraňovania následkov živelnej pohromy.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: polnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Predchádzajúci článok
Nasledujúci článok
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments