Zadajte hľadaný výraz

Branding VUB 2019 Jar LEFT
Branding VUB 2019 Jar RIGHT
Branding VUB 2019 Jar TOP
Tatra banka 2018-12
Pottinger 2018
Článok dňa Legislatíva Z domova

SPPK: Rozhodnutie o zrušení súťaže na pozemkové úpravy hodnotíme negatívne

chat_bubbleKomentáre: 3 visibilityZobrazenia: 416
pozemkové úpravy
UniCredit Bank 2018

Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora (SPPK) so znepokojením prijala informáciu o decembrovom rozhodnutí Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO) zrušiť jeden rok trvajúce verejné obstarávanie na vypracovanie a vykonanie projektov pozemkových úprav. Informovala o tom Jana Holéciová, hovorkyňa SPPK.

Pripomenula, že išlo o verejnú súťaž na pozemkové úpravy v 168 katastrálnych územiach na Slovensku. Pozemkové úpravy mali byť financované cez eurofondy.

Rozhodnutie Úradu pre verejné obstarávanie je podľa SPPK negatívna správa pre všetkých tých, ktorí pracujú s pôdou. Pre Slovenskú republiku je totiž charakteristické extrémne rozdrobené pozemkové vlastníctvo, ktoré je jedným z hlavných dôvodov dlhoročného stavu slovenského poľnohospodárstva. Tento roky nedostatočne riešený problém má priamy vplyv aj na malých poľnohospodárov, alebo rodinné farmy.

„Stanovisko Úradu pre verejné obstarávanie hodnotíme negatívne. Bez pokračujúcich a navyše Európskou úniou financovaných pozemkových úprav sa nebude zlepšovať prístup poľnohospodárov k pôde,“ reagoval predseda SPPK Emil Macho.

Podľa predsedu SPPK sa nevyriešia ani samotné spory medzi poľnohospodármi súvisiace práve s prístupom k pôde a vydávaním náhradných pozemkov.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1336 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

3 komentáre

 1. jm
  21. januára 2019

  Asi to tak niekomu vyhovuje

  Odpovedať
 2. realista
  22. januára 2019

  Verejné obstarávanie sa zmenilo na jedného obrovského byrokratickéko molocha v ktorom sa priemerne vzdelaný človek ani nevyzná. Podľa toho čo človek počúva sa začínam domnievať, že úspory z obstarávaní pohltí byrokratický aparát, čo ho spravuje. A táto správa túto moju domnienku vo mne len utvrdzuje….Je na mieste i otázka nedala sa súťaž vyhlásiť skôr ?

  Odpovedať
 3. Ing. Anton Spišák
  24. januára 2019

  Na zrušenie súťaže je len jeden dôvod. Sťažilo by to kradnutie. Som starý polnohospodár a stav v polnohospodárstve ma trápi. Polnohospodári vždy ťahali za kratší koniec,ale čo sa deje teraz nemá obdoby,

  Odpovedať

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.