Zadajte hľadaný výraz

Článok dňa Legislatíva Z domova

SPPK: Rozhodnutie o zrušení súťaže na pozemkové úpravy hodnotíme negatívne

pozemkové úpravy
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora (SPPK) so znepokojením prijala informáciu o decembrovom rozhodnutí Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO) zrušiť jeden rok trvajúce verejné obstarávanie na vypracovanie a vykonanie projektov pozemkových úprav. Informovala o tom Jana Holéciová, hovorkyňa SPPK.

Pripomenula, že išlo o verejnú súťaž na pozemkové úpravy v 168 katastrálnych územiach na Slovensku. Pozemkové úpravy mali byť financované cez eurofondy.

Rozhodnutie Úradu pre verejné obstarávanie je podľa SPPK negatívna správa pre všetkých tých, ktorí pracujú s pôdou. Pre Slovenskú republiku je totiž charakteristické extrémne rozdrobené pozemkové vlastníctvo, ktoré je jedným z hlavných dôvodov dlhoročného stavu slovenského poľnohospodárstva. Tento roky nedostatočne riešený problém má priamy vplyv aj na malých poľnohospodárov, alebo rodinné farmy.

„Stanovisko Úradu pre verejné obstarávanie hodnotíme negatívne. Bez pokračujúcich a navyše Európskou úniou financovaných pozemkových úprav sa nebude zlepšovať prístup poľnohospodárov k pôde,“ reagoval predseda SPPK Emil Macho.

Podľa predsedu SPPK sa nevyriešia ani samotné spory medzi poľnohospodármi súvisiace práve s prístupom k pôde a vydávaním náhradných pozemkov.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
3 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
jm
jm
21. január 2019 21:47

Asi to tak niekomu vyhovuje

realista
realista
22. január 2019 7:56

Verejné obstarávanie sa zmenilo na jedného obrovského byrokratickéko molocha v ktorom sa priemerne vzdelaný človek ani nevyzná. Podľa toho čo človek počúva sa začínam domnievať, že úspory z obstarávaní pohltí byrokratický aparát, čo ho spravuje. A táto správa túto moju domnienku vo mne len utvrdzuje….Je na mieste i otázka nedala… Celý komentár »

Ing. Anton Spišák
Ing. Anton Spišák
24. január 2019 12:42

Na zrušenie súťaže je len jeden dôvod. Sťažilo by to kradnutie. Som starý polnohospodár a stav v polnohospodárstve ma trápi. Polnohospodári vždy ťahali za kratší koniec,ale čo sa deje teraz nemá obdoby,