Zadajte hľadaný výraz

Branding VUB 2020 Jar LEFT
Branding VUB 2020 Jar RIGHT
Branding VUB 2020 Jar TOP
Z domova Zaujímavosti

SPPK: Chceme, aby 10 mil. eur na pozemkové úpravy bolo v rozpočte viazaných

blank

Na pozemkové úpravy je v štátnom rozpočte na budúci rok vyčlenených 10 miliónov eur vo Všeobecnej pokladničnej správe. Uviedol to pre TASR predseda Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory (SPPK) Emil Macho. Poľnohospodári podľa neho však chcú, aby táto suma bola v štátnom rozpočte viazaná na spomínaný účel.

„Podľa našich informácií vo Všeobecnej pokladničnej správe, teda v tzv. rezerve ministerstva financií, je 10 miliónov eur určených na pozemkové úpravy na budúci rok. My tých 10 miliónov eur ako pôdohospodári a potravinári považujeme za dostatočných na rozbehnutie prvého roka pozemkových úprav,“ oznámil.

„Zatiaľ tam máme 10 miliónov eur, ale jedným dychom dodávame, že sú vo Všeobecnej pokladničnej správe. Je to teda také vágne, je to tam, môže to tam byť, nemusí to tam byť. Navrhujeme preto, aby boli exaktne viazané na pozemkové úpravy,“ podčiarkol Macho.

Pripomenul, že predseda vlády Peter Pellegrini (Smer-SD) a ministerka pôdohospodárstva Gabriela Matečná (SNS) deklarovali, že každý rok od budúceho roku bude na pozemkové úpravy zo štátneho rozpočtu vyčlenených 30 miliónov eur.

Vláda schválila v pondelok (14. 10.) návrh rozpočtu, ktorý počíta v tomto roku s deficitom na úrovni 0,68 % hrubého domáceho produktu (HDP) a v budúcom roku by mal byť 0,49 % HDP. Hrubý dlh verejnej správy by mal klesať. V tomto roku by mal dosiahnuť 47,9 % HDP a dostane sa tak pod dolné sankčné pásmo. Návrh rozpočtu predpokladá, že hrubý dlh bude klesať o ďalších 3,1 percentuálneho bodu (p. b.) HDP v budúcom roku a na konci horizontu by mal byť na úrovni 44,8 % HDP.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

Odber nových článkov na e-mail

blank

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1593 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

1 komentár

  1. blank
    jm
    16. októbra 2019

    Ak by sa využili len peniaze ktoré zaplatili poľnohospodári za prenájom pôdy od SPF či už v sprave alebo vo vlastníctve štátu. Rozumej nás všetkých . Určite by sa niečo podarilo za tie roky nečinnosti štátnych úradníkov vyriešiť .Aspoň nejaká časť .A ako sa vlastne nakladá z peniazmi za prenájom neznámich vlastníkov? Ukladá ich štát do depozitu ?

    Odpovedať

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.