Zadajte hľadaný výraz

Z domova Zaujímavosti

SPF: Pozemkový fond zverejnil prehľad platných a ukončených nájomných zmlúv

pozemky
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Slovenský pozemkový fond (SPF) zverejnil na svojej internetovej stránke prehľad platných a ukončených nájomných zmlúv na poľnohospodárske a nepoľnohospodárske účely. Informovala o tom Alena Mahutová z odboru komunikácie a špeciálnych činností SPF. Prehľady zmlúv boli podľa nej zverejnené za účelom zvýšenia informovanosti verejnosti a transparentnosti  postupov pri prenájme pozemkov, ktoré spravuje SPF.

Spresnila, že prehľady sú dostupné v podsekciách Platné nájomné zmluvy a Ukončené nájomné zmluvy a je v nich možné vyhľadávanie podľa viacerých kritérií.

Pripomenula, že SPF už od roku 2012 zverejňuje na svojom webovom sídle všetky návrhy zmlúv, ktorých predmetnom je odplatný alebo bezodplatný prevod alebo prenájom majetku v správe pozemkového fondu na iné osoby. Návrhy zmlúv sú zverejňované na internetovej stránke minimálne po dobu 14 dní pred ich prerokovaním v Rade fondu, ktorá je najvyšším kontrolným orgánom fondu.

Dodala, že od roku 2021 zverejňuje SPF aj výsledky prerokovania návrhov zmlúv v Rade fondu. Prehľad prerokovaných zmlúv, vrátane výsledku prerokovania, je podľa nej dostupný na internetovej stránke.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1529 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments