Zadajte hľadaný výraz

Branding Ematech 2020-07 LEFT
Branding Ematech 2020-07 RIGHT
Branding Ematech 2020-07 TOP
Lesníctvo Z domova

SPF: Memorandum o spolupráci medzi fondom a Lesmi SR prináša výsledky

SPF: Memorandum o spolupráci medzi fondom a Lesmi SR prináša výsledky

Memorandum o spolupráci, ktorého cieľom bolo postupne zosúladiť zápisy správy poľnohospodárskych a lesných nehnuteľností v evidencii katastra nehnuteľností, a ktoré uzatvoril Slovenský pozemkový fond (SPF) a štátny podnik Lesy SR, prináša výsledky. Informoval o tom Martin Kormoš, hovorca SPF.

Na dosiahnutie tohto účelu boli podľa neho pripravené vzory delimitačných protokolov, na základe ktorých sa, po porovnaní skutočného stavu so stavom evidovaným v katastri nehnuteľností, poľnohospodárske pozemky prevedú do správy SPF a lesné pozemky do správy Lesov SR. Po viac ako roku od podpisu memoranda možno podľa Kormoša konštatovať, že spolupráca správcov nehnuteľností vo vlastníctve Slovenskej republiky prináša očakávané výsledky.

SPF a Lesy SR spoločne od novembra 2018, keď bolo memorandum o spolupráci podpísané, až do dnešných dní podľa hovorcu SPF pripravili spoločne 60 delimitačných protokolov, ktoré riešia plochu takmer 1040 hektárov.

„Zosúladenie zápisov správy poľnohospodárskych a lesných nehnuteľností bol jedným z projektov, ktoré pomohli Slovenskému pozemkovému fondu výrazne zefektívniť činnosť najmä pri prenájme pôdy. Aj preto oceňujeme aktívnu spoluprácu Lesov SR pri riešení tejto problematiky,“ vysvetlila Adriana Šklíbová, generálna riaditeľka SPF.

„Uvedomujeme si, že prirodzeným zmenám v prostredí nie je možné úplne zabrániť. Delimitácia správy je živý proces, a preto bude nevyhnutné aj naďalej ju realizovať a vo vzájomnej spolupráci pokračovať,“ dodala Šklíbová.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1572 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.