Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z domova

So štátom budú od septembra komunikovať elektronicky aj pozemkové spoločenstvá

So štátom budú od septembra komunikovať elektronicky aj pozemkové spoločenstvá
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

So štátom budú musieť elektronicky komunikovať od 1. septembra aj pozemkové spoločenstvá. Informoval o tom v pondelok hovorca Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR Daniel Hrežík. Rezort apeluje na štatutárov pozemkových spoločenstiev, aby situáciu nepodcenili a za ostávajúci týždeň skontrolovali údaje v príslušnom zdrojovom registri. Ak nedisponujú občianskym preukazom s čipom, nemali by odkladať ani návštevu oddelenia dokladov.

Od 1. septembra môžu úrady štatutárom do e-schránok doručovať dôležité dokumenty.

“Elektronické schránky budú zriadené pre všetky existujúce pozemkové spoločenstvá zapísané v registri pozemkových spoločenstiev a budú aktivované najneskôr do desiatich dní od ich zriadenia. Odo dňa aktivácie budú orgány verejnej moci zasielať všetky dokumenty len elektronicky,” upozorňuje agrorezort.

Do elektronickej schránky sa pritom dostane iba ten štatutár, ktorý má v zdrojovom registri správne uvedené údaje – IČO organizácie, meno, priezvisko, dátum narodenia a adresu bydliska štatutára.

“Ak nemáte v registri pozemkových spoločenstiev správne a kompletné informácie o vás a vašej organizácii, do e-schránky sa nedostanete a nebudete si vedieť prečítať doručené úradné rozhodnutia,” zdôrazňuje rezort.

Ak majiteľ elektronickej schránky nemá počítač, môže na prácu s elektronickou schránkou splnomocniť inú osobu.

Štatutári nájdu potrebné informácie o elektronických schránkach a prístupe k nim na statutar.sk a na slovensko.sk.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments