Zadajte hľadaný výraz

Lesníctvo Z domova

Schválenie zákona o štátnom podniku Lesy SR nie je do volieb reálne

Schválenie zákona o štátnom podniku Lesy SR nie je do volieb reálne
insert_photoštátny podnik Lesy SR

Schválenie zákona o štátnom podniku Lesy SR, ktorého tézy dnes v Bratislave ministrovi pôdohospodárstva SR Vladimírovi Chovanovi predložili členovia petičného výboru Ľudia pre lesy, už šéf agrorezortu nevidí do volieb ako reálne. Členovia petičného výboru návrh zákona o Lesoch SR odovzdali dnes ráno aj v podateľni Národnej rady (NR) SR spolu s petičnými hárkami so 16.754 podpismi, ktoré nazbierali za šesť mesiacov.

„Návrh zákona obsahuje veci, nad ktorými stojí zato sa zamýšľať, lenže z časového hľadiska už nevidím ako reálne, že by sa zákon podarilo vôbec spracovať, realizovať cez pripomienkové konanie a predložiť vláde a parlamentu,“ uviedol Chovan po dnešnom popoludňajšom rokovaní s členmi petičného výboru na pôde agrorezortu.

Myšlienkami predloženými v tézach zákona sa bude podľa Chovana Ministerstvo pôdohospodárstva (MP) SR zaoberať.

„Rozhodnutie bude však už po voľbách na novom ministrovi,“ povedal Chovan.

Ako uviedol člen petičného výboru Ľudia pre lesy Ján Mičovský, na rokovaní s ministrom Chovanom informovali, že podľa názoru členov petičného výboru sa v štátnom podniku Lesy SR oproti vlaňajšiemu stavu veľa nezmenilo.

„To, čo mali vyriešiť nástupcovia bývalého generálneho riaditeľa, ktorý bol odvolaný, sa nevyriešilo,“ povedal Mičovský.

„Tézami návrhu zákona o štátnom podniku Lesy SR sme chceli ponúknuť nástroj do rúk možno ešte súčasným, možno už budúcim politikom, ktorí by podľa nášho názoru mali chrániť budúce vedenia podniku Lesy SR pred budúcimi deštrukčnými tlakmi záujmových skupín, ktoré nepochybne budú. Pretože tam, kde sú veľké majetky a veľké peniaze, tam tie tlaky vždy sú,“ vysvetlil Mičovský význam návrhu zákona o Lesoch SR.

„Ak by som bol veľký optimista, tak poviem, že kompetentní – predstavitelia štátu, rezortu, sa nad petíciou zamyslia a využijú možnosť, ktorú im ponúkame. Tá možnosť nie je daná len tými podpismi, ale aj priloženým zákonom o Lesoch SR, ktorého návrh by sme chceli ponúknuť. Ak však budem menší optimista, tak poviem, že naše návrhy založia, nebudú reagovať s tým, že sú aj dôležitejšie veci v štáte,“ uviedol dnes ráno pre TASR člen petičného výboru Ľudia pre lesy Ján Mičovský na otázku, čo prinesie petícia odovzdaná v podateľni NR SR.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: štátny podnik Lesy SR

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments