Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z domova

Výzva na podporu nákupu mliečneho automatu sa opäť predlžuje, do 26.februára

Výzvu na podporu nákupu mliečneho automatu, ktorú Ministerstvo pôdohospodárstva (MP) SR zverejnilo v druhej polovici októbra 2009 a následne ju predĺžilo do 31. decembra 2009, rezort opäť predlžuje, a to do 26. februára 2010. Informovalo o tom MP.

Predmetom schémy je poskytovanie minimálnej pomoci na nákup nového (nie použitého) dávkovacieho zariadenia surového kravského mlieka chovateľovi hovädzieho dobytka, ktorý je prvovýrobcom mlieka.

Podpora sa môže poskytnúť do výšky 50 % nákupnej ceny dávkovacieho zariadenia, maximálne však do 7000 eur na jeden dávkovací stroj. Celková výška pomoci poskytnutá jednému príjemcovi pomoci nesmie v súčte za príslušný fiškálny rok a za predchádzajúce dva fiškálne roky presiahnuť 7500 eur.

Pomoc sa môže poskytnúť jednorazovo formou dotácie, a to vopred na nákup dávkovacieho zariadenia, alebo refundáciou oprávnených nákladov už nakúpeného dávkovacieho zariadenia.

“Platnosť schémy sa končí 31. decembra 2013 a posledným termínom predloženia žiadosti o dotáciu je 31. október 2013,” informoval agrorezort.

Poskytovateľom pomoci je MP SR a vykonávateľom schémy Pôdohospodárska platobná agentúra (PPA).

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku:

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments