Zadajte hľadaný výraz

Z ekonomiky Živočíšna výroba

Producenti mlieka dostanú do konca júna 2010 od EÚ jednorazovú podporu

Producenti mlieka dostanú do konca júna 2010 od EÚ jednorazovú podporu
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Producentom mlieka sa do 30. júna 2010 poskytne jednorazová podpora z prostriedkov Európskej únie (EÚ). Vyplýva to z návrhu nariadenia vlády SR, ktorým sa ustanovujú podmienky poskytnutia jednorazovej podpory v sektore produkcie mlieka a ktoré do medzirezortného pripomienkového konania predložilo Ministerstvo pôdohospodárstva (MP) SR.

Nariadenie vlády navrhuje, že jednorazová podpora sa bude poskytovať na dojnicu pre rok 2010 osobám, ktoré vykonávajú poľnohospodársku činnosť na území SR. Výška jednorazovej podpory sa uverejní vo Vestníku MP SR, pričom suma vyplatená jednotlivým žiadateľom sa zverejní do 31. augusta 2010.

Podľa návrhu nariadenia vlády žiadosť o dotáciu predloží žiadateľ Pôdohospodárskej platobnej agentúre od 15. do 30. apríla tohto roka. Prílohou k žiadosti bude aj potvrdenie o počte kráv k 31. marcu 2010, vydané Centrálnou evidenciou hospodárskych zvierat pre žiadateľa, ktorý je zároveň držiteľom individuálnej kvóty mlieka.

Predloženým návrhom nariadenia vlády SR sa vykonáva nariadenie Európskej komisie (EK) z 15. decembra 2009, ktorým sa ustanovuje osobitné opatrenie na podporu trhu v mliekarenskom odvetví. EK nariadením považuje za vhodné poskytnúť členským štátom finančné krytie s cieľom podporiť prvovýrobcov mlieka, ktorí sú vážne postihnutí krízou v mliekarenskom odvetví a čelia problémom likvidity.

Účinnosť nariadenie vlády SR o podmienkach poskytnutia jednorazovej podpory v sektore produkcie mlieka sa predpokladá od 1. marca do 31. augusta 2010.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments