Zadajte hľadaný výraz

Európska únia Z ekonomiky

Produkcia ovocia a zeleniny v EÚ pravdepodobne významne poklesne

Produkcia ovocia a zeleniny v EÚ pravdepodobne významne poklesne
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Globálne otepľovanie a nedostatok zrážok môže viesť k tomu, že hlavní producenti ovocia a zeleniny v EÚ do roku 2020 stratia svoje postavenie. Tento predpoklad je založený na údajoch zo štúdií uskutočňovaných pod vedením meteorologických úradov počas piatich rokov na území 20 európskych krajín. Štúdia bola finančne podporená EÚ.

V súlade so zverejnenými údajmi sa očakáva, že v Poľsku sa významne znížia úrody zemiakov. Štúdia tiež vyvrátila nedávne predpoklady, že zvýšená hladina CO2 v atmosfére pomôže zvýšiť produktivitu celej rady plodín, pretože rastliny využívajú CO2 pre stavbu bielkovín a sacharidov, nevyhnutných pre prežitie a rast. Teraz sa vedci domnievajú, že tento účinok bude neutralizovaný ničivým vplyvom klimatických zmien.

Tieto údaje potvrdzujú predchádzajúce predpoklady, že v dôsledku globálnych klimatických zmien Francúzsko môže stratiť možnosť produkovať popredné značky vín, vrátane šampanského. Okrem toho Španielsko nebude schopné udržať vedúce postavenie v produkcii ovocia a zeleniny, pretože globálne otepľovanie môže zmeniť veľkú časť krajiny na púšť.

Autor článku: Martin German - spracované zo zahraničných portálov pre poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments