Zadajte hľadaný výraz

Z domova Zaujímavosti

Prihláste sa: Začína súťaž o Najkrajší chotár 2014

Prihláste sa: Začína súťaž o Najkrajší chotár 2014
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Často sa o Slovensku hovorí ako o prekrásnej krajine. Starostlivosť o ňu dostali do vienka najmä poľnohospodári. Ako sa o ňu starajú? Ako narábajú s pôdou, ktorú užívajú?

Často podľa toho, ako vyzerajú polia, usudzujú jej vlastníci o vzťahu poľnohospodárov k podnikaniu na pôde. Podľa toho ako vyzerajú maštale a hospodárske dvory, či majú zvieratá pohodu a polia dostali to, o čo žiadali  možno posudzovať či ide o dobrého gazdu. Ale, je to naozaj tak? Odpovede na tieto a ďalšie otázky však už po 14-ty raz bude hľadať odborná komisia súťaže o Najkrajší chotár 2014.

Súťaž vymysleli novinári  (Klub poľnohospodárskych novinárov) a ich partnermi  pri jej organizovaní  sú Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky  a Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora. Členmi odbornej komisie sú však aj zástupcovia Slovenskej poľnohospodárskej univerzity, Slovenskej agentúry pre životné prostredie, Agroinštitútu a Vidieckeho parlamentu Slovenskej republiky. Poľnohospodárske firmy sa hodnotia od vlani  v dvoch kategóriách: farmy s rozlohou do 500  hektárov a druhou kategóriou sú farmy nad 500 hektárov. V predchádzajúcom 13. ročníku súťaže boli  víťazmi v jednotlivých kategóriách: Poľnohospodárske družstvo Važec a SHR Oľga Apoleníková – Farma Pružina.

Hlavným partnerom súťaže je v tomto roku spoločnosť  Kärcher Slovakia, s. r. o.  odborník na čistenie, vrátane čistenia v poľnohospodárstve, ktorá venuje víťazom obidvoch kategórií cenu v hodnote 1000 eur.

Do súťaže sa možno prihlásiť do 31. mája 2014.

Autor článku: Soňa Ludvighová - podpredsedníčka KPN
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments