Zadajte hľadaný výraz

Článok dňa Z domova

PPA: Žiadatelia o priame podpory by si mali skontrolovať plochy v systéme AMS

PPA: Žiadatelia o priame podpory by si mali skontrolovať plochy v systéme AMS
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Pôdohospodárska platobná agentúra (PPA) upozorňuje žiadateľov o priame podpory, aby si pozreli výsledky monitoringu AMS (Systém plošného monitorovania plôch) v GSAA (Geopriestorová žiadosť o podporu). Tí, ktorí majú aspoň jednu plochu oranžovú, by mali reagovať. V prípade, že majú žiadatelia v GSAA iba zelené alebo sivé plochy, reakcia z ich strany nie je potrebná.

PPA zdôraznila, že reakcia na zobrazenú oranžovú plochu je potrebná pre schválenie ich žiadosti. V nej sa totiž kontrolujú, respektíve porovnávajú údaje uvedené žiadateľom so skutočným stavom. Ak je medzi týmito údajmi rozdiel, tzv. nezrovnalosť, môže ju žiadateľ dať do súladu preukázaním vlastného dôkazu.

Po tom, ako PPA prvé dáta od žiadateľov, ktoré zadali do systému, otestovala, vyhodnotila a prijala nové nastavenia a vylepšenia, je systém AMS plne funkčný a poskytuje korektné dáta.

S nimi agentúra pracuje pri vyhodnocovaní jednotných žiadostí, preto je v záujme prijímateľov, aby si dáta skontrolovali a v prípade rozdielov reagovali, napríklad nahratím tzv. geotagovanej fotografie, a to do 15. októbra.

Keďže ide o novinku, ktorú PPA zaviedla od začiatku roka 2023 (povinnosť jej ukladá európska legislatíva) zriadila agentúra kontaktné adresy, na ktorých poskytuje žiadateľom potrebné informácie k postupom v AMS, a to e-mail ams@apa.sk alebo telefonický kontakt v čase od 9.00 h do 15.00 h: +421 917 718 208 či +421 917 783 260.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
4 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
Viera
Viera
21. september 2023 7:22

Dobrý deň prajem, prosím Vás, poľnoinfo, viete zistiť, čo sa vlastne deje na PPA, včera (19.09.2023) po kontrole AMS v GSAA (agrotechnické operácie vykonané, nahraté geotagované fotografie) nám systém vykazoval zelené plochy, dnes t. j. 20.09.2023 sú znovu v GSAA oranžové, tie čo boli zelené, tie čo boli zelené ,… Celý komentár »

Ja,L.
Ja,L.
21. september 2023 8:54
Odpoveď na  Viera

Dobrý deň. Včera aj mňa prekvapilo, že sa na GSAA znova svietia oranžové parcely, ktoré boli predtým sivé. Ale týždeň dozadu bolo všetko v poriadku. Ak sa v dátume nemýlim, tak začiatkom augusta vystúpilo vedenie MPSR a aj PPA, že systém sa skúša, a tento rok nebudú riešiť geofotosnímky. Teraz… Celý komentár »

realista
realista
30. september 2023 12:29
Odpoveď na  Ja,L.

z emailu PPA: „V súlade s NARIADENÍM EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (EÚ) č. 2021/2116 je monitorovanie plôch systémom AMS od roku 2023 povinné. V prípade, že na zistenú potenciálnu nezrovnalosť označenú oranžovou farbou vo výsledkoch AMS nebudete reagovať úpravou žiadosti v súlade s reálnym stavom alebo nahratím fotografie s určenou geografickou polohou do 15.10.2023, takáto… Celý komentár »

Jano
Jano
26. september 2023 18:54

Prečo sa nedá komentovať reklamný príspevok jednej z tých, čo tu 3,5 roka porušovala Ústavu, ústavné ZA KONY, ZA KONY a zobrala ľuďom základné ľudské práva? Áno, o Hargašovej píšem. Alebo kamaráti sa nekomentujú?!