Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z domova

PPA vyhrala tender v Kosove

Pôdohospodárska platobná agentúra (PPA) sa bude podieľať na budovaní inštitúcií v Kosove, cez ktoré táto balkánska krajina v budúcnosti bude čerpať podporu z fondov Európskej únie (EÚ) určenú pre tamojších poľnohospodárov.

Úspešne sa totiž umiestnila v medzinárodnom tendri v silnej konkurencii s inými európskymi krajinami.

„Spoločne s Poľskom a Talianskom, ako vedúcim členom konzorcia, budeme realizovať projekt zameraný na podporu Ministerstva poľnohospodárstva, lesníctva a rozvoja vidieka v Kosove pri posilnení administratívnych štruktúr pre implementáciu a monitoring národných a budúcich EÚ fondov,“ informovala TASR Eva Kolesárová, vedúca oddelenia zahraničných vzťahov a prierezových činností PPA.

„Našich expertov podľa požiadaviek projektu a podľa požiadaviek prijímateľa podpory budeme vysielať na rôzne semináre, prednášky, poradenstvo a tréningové aktivity. Naopak, aj tamojší zamestnanci sa budú môcť prísť pozrieť, ako pracuje naša inštitúcia,“ priblížila.

Kolesárová úspech pripísala jednak skúsenostiam z predvstupového obdobia Slovenska do štruktúr Európskej únie, ako aj participácii PPA na dvoch projektoch v balkánskych krajinách.

„Kosovo pripravuje svoje štruktúry, aby mohlo niekedy v budúcnosti prijímať prostriedky EÚ  pre poľnohospodárov, čiže buduje svoje štruktúry tak, aby boli kompatibilné s EÚ,“ doplnila.

Financovanie je zabezpečené z fondov Európskej rozvojovej pomoci EuropeAid. Lídrom konzorcia je talianska spoločnosť Agriconsulting Europe SA a ďalším partnerom poľská pobočka medzinárodnej konzultačno-inžinierskej spoločnosti Niras.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku:

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments