Zadajte hľadaný výraz

Z domova

Posledné aplikácie bývajú najziskovejšie

Posledné aplikácie bývajú najziskovejšie
insert_photo5 x Agrobiosfer, 1 x poľnoinfo.sk

Poslednými vstupmi do porastov dokážeme ovplyvniť veľké množstvo aspektov, ktoré vplývajú na úrodu poľnohospodárskych plodín. Základy väčšiny plodín sú dobré, preto sú posledné aplikácie prípravkov na báze morských rias opodstatnené a dokážu pestovateľom priniesť vyšší zisk z hektára.

Udržanie koreňov a zvýšenie HTS!

Hlavným faktorom, ktorý bude v tomto roku rozhodovať o výške úrody bude veľkosť a aktivita koreňovej sústavy. Preto je podstatné posledným vstupom u obilnín podporiť a udržať korene, nakoľko strata koreňov v štádiu nalievania zrna môže mať negatívny dopad na výšku HTS a tým pádom aj celkovej úrody. Prípravky na báze morských rias (Alga 600, Alga 300++ ale aj SoftGuard++) stimulujú rast koreňov a jemného koreňového vlásnenia a udržujú vysokú biologickú aktivitu koreňov. Okrem tejto vlastnosti majú prípravky nasledovné výhody:

– Silná protistresová ochrana
– Zvýšenie úrody
– Zvýšenie HTS
– Zvýšenie kvality úrody
– Výživa organickými živinami
– Šetrné k životnému prostrediu

Ku každej aplikácii prípravku na báze morských rias odporúčam aj prípravok SoftGuard++, ktorý zvyšuje účinnosť prípravkov v tankmixe, stimuluje rast koreňov, pôsobí ako hnojivo, ale hlavne pôsobí preventívne proti vírusovým, bakteriálnym a hubovým chorobám. Výsledky poloprevádzkového pokusu na jačmeni jarnom sú uvedené v tabuľke.

Tab. 1 Poloprevádzkový pokus, jačmeň jarný Sebastian (2012)

Tab. 2. Výsledky maloparcelkového pokusu na kukurici, okr. Nové Zámky (2012)

Všeobecné odporúčania sú uvedené v nasledujúcej tabuľke. Najlepšou cestou ako využiť maximálny potenciál Vami pestovaných plodín, je kontaktovať našich obchodných zástupcov, ktorý Vám radi pomôžu a poradia na základe stavu Vašich porastov. Viac informácií nájdete aj na našej webovej stránke www.agrobiosfer.sk.

Tab. 3.  Všeobecné odporúčania stimulácie výživy poľných plodín a viniča

Agrobiosfer na Celoslovenskom dni poľa 2013

Vážení poľnohospodári, touto cestou Vás pozývame na Celoslovenské dni poľa 2013, ktoré sa uskutočnia v Dvoroch nad Žitavou v dňoch  4. a 5. júna 2013. Okrem zaujímavého sprievodného programu a veľkého množstva odrôd jednotlivých plodín a pokusov zameraných na ochranu rastlín budeme radi, keď navštívite náš stánok, kde bude naša spoločnosť Agrobiosfer prezentovať na pšenici, kukurici a slnečnici vplyv účinku prípravkov na báze z morských rias so stimulačným a protistresovým účinkom.

Naším hlavným cieľom je oboznámiť Vás o špecifických účinkoch na báze morských rias, ktoré sa využívajú v poľnohospodárstve už niekoľko rokov a tiež sa podeliť o skúsenosti s používaním našich prípravkov. Každý zo zákazníkov dostane po návšteve malý darček. Tešíme sa na Vašu účasť.

Autor článku: Ing. Pavol Krempa, PhD., obchodný manažér Agrobiosfer, s.r.o.
Zdroj obrázku: 5 x Agrobiosfer, 1 x poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments