Zadajte hľadaný výraz

  • Inzercia
Komerčné informácie Z ekonomiky

Ponúknime spotrebiteľovi k mlieku i syridlo – zvýši predaj mlieka cez automat

Ponúknime spotrebiteľovi k mlieku i syridlo – zvýši predaj mlieka cez automat
insert_photodvojtýždenník Poľnohospodár

Na Slovensku máme už takmer sto mliečnych automatov. Mnohé poľnohospodárske podniky okrem mlieka ponúkajú spotrebiteľovi na predaj i fľaše, recepty na výrobu syra a syridlo. Výhradným distribútorom syridiel svetového výrobcu – spoločnosti Chr. Hansen je spoločnosť Climax, s. r. o.

„Syridlá dodávame najmä mliekarenským spoločnostiam. V období spúšťania mliečnych automatov, ale i predaja mlieka priamo z hospodárskeho dvora, sme začali oslovovať i poľnohospodárov,“ hovorí Pavol Štefánik, konateľ spoločnosti Climax, s.r.o.

Roľníci môžu v mliečnych automatoch ponúknuť spotrebiteľovi syridlové tyčinky Hansen Sticks alebo mikrobiálne syridlo Hrudka, ktoré dodávajú i v spotrebiteľských pollitrových baleniach.

„Syridlová tyčinka spotrebiteľovi vydrží na 50 litrov mlieka, teda je vhodnejšia pre domácnosť. Syridlo Hrudka by spotrebiteľovi vydržalo až na výrobu syra z viac ako tisíc litrov mlieka,“ povedal P. Štefánik.

Niekoľko poľnohospodárov už teraz úspešne predáva syridlové tyčinky Hansen Sticks.

„Prevádzkovatelia automatov vložia syridlovú tyčinku do fľaše a zákazník si ju môže kúpiť samoobslužne spolu s fľašou, ak je súčasťou automatu aj predaj fliaš. Prípadne realizujú predaj prostredníctvom inej prevádzky v blízkosti automatu,“ spresnil informáciu Štefánik.

Mnohí z vás sa určite pýtajú: Prečo by sme sa mali zaťažovať ešte aj s predajom syridla?

„Spotrebiteľ potrebuje na výrobu 1kg čerstvého syra približne 8 litrov mlieka, takže si kúpi podstatne väčšie množstvo mlieka, ako by to bolo v prípade jeho priamej konzumácie. Predaj syridla zvýši predaj mlieka z automatu,“ vysvetlil P. Štefánik.

Spoločnosť Climax, s.r.o. neponúka poľnohospodárom len syridlá, ale i testy na zisťovanie rezíduí antibiotík v mlieku. Ich používanie vyžaduje Štátna veterinárna a potravinová správa.

„Päť minútový rýchly test BetaStar odhaľuje ß-laktámové antibiotiká, ktoré sú zodpovedné za viac ako 90 percent prípadov kontaminácie mlieka. Tento test nachádza využitie najmä na farmách pred prečerpaním mlieka do cisterny. Novinkou je test BetaStar Combo, ktorý detekuje tetracyklíny aj ß-laktámy súčasne v jednom teste,“ hovorí Pavol Štefánik o najrýchlejšom teste mlieka na Slovensku.

O spoľahlivosti tohto testu hovorí jeho rozšírenie v mnohých štátoch sveta a aj na Slovensku patrí k najpoužívanejším. Využíva ho viac ako 200 prvovýrobcov a vyše polovica mliekarní.

KONTAKTY
Climax, s. r. o.
Znievska 12
851 06 Bratislava

Tel. číslo: 02/44 634 174
02/44 634 175
Email: pavol.stefanik@climax.sk
Web: www.syridlo.sk

Autor článku: Juraj Huba - poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: dvojtýždenník Poľnohospodár

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
1 Komentár
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
pospíšilová
pospíšilová
18. júl 2010 18:29

vELMI BY SOM PRIVITALA PREDáJ SYRIDLA V MLIEKOMATOCH.