Zadajte hľadaný výraz

Z domova

Parlamentné výbory poznajú svojich predsedov

Parlamentné výbory poznajú svojich predsedov
insert_photoTASR/Ján Krošlák - Na snímke Rudolf Huliak počas tlačovej konferencie, na ktorej predseda mimoparlamentnej Slovenskej národnej strany (SNS) Andrej Danko predstavil kandidátnu listinu strany pred septembrovými predčasnými parlamentnými voľbami vo Zvolene v sobotu 10. júna 2023.

Výbory Národnej rady (NR) SR už poznajú svojich predsedov. Zvolení boli na stredajšej ustanovujúcej schôdzi parlamentu na základe dohody, že koalícia obsadí 12 predsedníckych postov a opozícia sedem.

Výbor NR SR pre pôdohospodárstvo a životné prostredie povedie Rudolf Huliak (SNS). Huliak presvedčil 83 zo 147 poslancov

Rudolf Huliak bol najskôr kandidátom SNS na post ministra životného prostredia. Nakoniec sa ministrom stal Tomáš Taraba. Prezidentka pri oznámení, že Huliaka za ministra nevymenuje argumentovala ústavnoprávnymi dôvodmi. Uviedla, že Huliakovo menovanie by nedávalo záruku riadneho chodu rezortu. Lídra Smeru-SD Roberta Fica povereného zostavením vlády požiadala o doručenie nového návrhu.

Autor článku: poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: TASR/Ján Krošlák - Na snímke Rudolf Huliak počas tlačovej konferencie, na ktorej predseda mimoparlamentnej Slovenskej národnej strany (SNS) Andrej Danko predstavil kandidátnu listinu strany pred septembrovými predčasnými parlamentnými voľbami vo Zvolene v sobotu 10. júna 2023.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments