Zadajte hľadaný výraz

Z ekonomiky

Okamžitá podpora prvovýroby mlieka je na svete

Okamžitá podpora prvovýroby mlieka je na svete
insert_photoIvana Trenčanová

Ako v relácii Slovenského rozhlasu informoval Marek Kodada, generálny riaditeľ Sekcie poľnohospodárstva a rozvoja vidieka na Ministerstve pôdohospodárstva, rezort vyčlení na stabilizáciu prvovýroby mlieka takmer 17,5 milióna eur.

Peniaze by mali mať chovatelia na svojich účtoch približne do mesiaca. Podpora bude vo výške 100 eur na VDJ hovädzieho dobytka.

„So žiadateľmi budú komunikovať Plemenárske služby, ktoré im začnú posielať návrhy zmlúv,“ povedal M. Kodada.

Podľa Mareka Kodadu je dôležité, aby poľnohospodári preposlali podpísané zmluvy čo najrýchlejšie. Čím skôr budú v tejto situácii reagovať, tým skôr budú mať peniaze na svojich účtoch.

Reagovať podľa vážnosti situácie sa snaží aj Ministerstvo pôdohospodárstvo. Poľnohospodári venujúci sa chovu kráv s trhovou produkciou mlieka, majú nárok na dve platby. Na platbu na VDJ, kde v prípade hovädzieho dobytka hovoríme o 148 eurách a na dodatočnú platbu 16 eur, ktorú realizujú Plemenárske služby.

„Vyplácanie platby na VDJ, tých 148 eur, sa urýchli a poskytneme ich poľnohospodárom už v auguste – septembri a 16 eur dodatočnej platby sa v súčasnosti administruje a v najbližšom období začne realizovať,“ uviedol Kodada.

Prvovýroba mlieka bude tento rok podporená sumou približne 264 eur na VDJ, čo je asi 8000 korún.

Autor článku: Juraj Huba - spracované na základe relácie Farmárova nedeľa
Zdroj obrázku: Ivana Trenčanová

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
1 Komentár
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
michal
michal
7. máj 2009 1:13

Ja by som sa chcel spytat.Zmluvu kde je podpora vo vyske 16 eur, mam uz doma na stole.Ale kde mam ziadat o podporu 148 eur.Ci mi plemenari poslu dalsiu zmluvu na podpisanie?Dakujem