Zadajte hľadaný výraz

Potravinárstvo Z domova

Naše potraviny sú kvalitné, majú potenciál zaujať

Naše potraviny sú kvalitné, majú potenciál zaujať
insert_photoprezentácia na výstave Grune Woche v Berlíne

Slovenskí výrobcovia by mali byť odvážni a mali by hľadať možnosti zvýšenia vývozu kvalitných slovenských potravín na okolité trhy. Myslí si to ministerka pôdohospodárstva Gabriela Matečná (nominantka SNS).

“Slovenské potraviny totiž stoja za to, sú kvalitné a majú potenciál zaujať aj v zahraničí,” opísala šéfka agrorezortu v úvode 21. ročníka konferencie o obchode a marketingu Slovak Retail Summit v Bratislave. Ministerstvo pôdohospodárstva už podľa jej slov v tejto veci koná a začalo zbierať vyplnené dotazníky od slovenských výrobcov, ktoré sa týkajú exportu.

Ministerka zároveň pripomenula aj aktuálny problém dvojakej kvality. Slovensko podľa jej slov spolupracuje v tejto oblasti s Európskou komisiou (EK) a s ďalšími členskými štátmi Európskej únie (EÚ).

“Dvojitá kvalita potravín je jav, ktorý bude ministerstvo pôdohospodárstva pod mojím vedením veľmi pozorne kontrolovať. Ide totiž nielen o zavádzanie spotrebiteľa, ale aj o zavádzanie obchodníka,” uviedla Matečná.

Momentálne sa podľa jej slov vytvára pracovná skupina, ktorá sa bude na úrovni EÚ touto témou zaoberať.

“Slovenský ani východoeurópsky spotrebiteľ nemôže byť druhou kategóriou občanov,” dodala.

Ako ministerka pôdohospodárstva zastupuje v rámci obchodu výrobcov potravín a poľnohospodárov. Doplnila, že domáci producenti sa sťažujú na neférové obchodné vzťahy medzi výrobou a obchodom.

“Tento vážny problém na Slovensku riešime prostredníctvom zákona o neprimeraných podmienkach v obchodných vzťahoch a jeho pripravovanej novely,” avizovala ministerka.

Ale toto je podľa jej slov celoeurópsky problém, keďže vyjednávacia pozícia poľnohospodárov a výrobcov potravín je nižšia.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: prezentácia na výstave Grune Woche v Berlíne

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
3 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
Fero
Fero
26. apríl 2017 6:13

Co to ona “rieši” ?vsak nech sa uz konečne pozrie na tu biedu agrárnej praxe! Kde su sľubované systémové riešenia v chove kráv? Stavy kráv stale letia dole!!Kde je pomoc pre podhorské oblasti?Nech sa pozrie na okolite krajiny V4,všade je to o 100. percent lepšie ako u nas a ona… Celý komentár »

dedo jozef
dedo jozef
26. apríl 2017 9:35

pred dvoma dnami v televizii minister vnutra uviedol,že stat ušetril 160000000eur na vyberovych konaniach dodavky potravin do škol a nemocnic.takže verejne hovori o šetreni na našich detoch a pacientov.tam sa treba pozriet v prvom rade na kvalitu,v obchodoch si zakaznik vybera,deti a chory na vyber moc nemaju,stale sa stažuju na… Celý komentár »

Pepo
Pepo
26. apríl 2017 10:23

Dobre , ako obchodna spolocnost vyvezieme nase potraviny a potom ujo Hranol aj so svojim financmajstrom Vam nevrati nadmerny odpocet DPH a povie ” obchod sa nestal”, ste podvodnik ktory si pyta vratku.
dakujem za taku radu pani ministerka