Zadajte hľadaný výraz

Potravinárstvo Z domova

Minister Simon sľuboval to, čo už platí roky

Minister Simon sľuboval to, čo už platí roky
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Zsolt Simon (Most-Híd) sľuboval platnosť niečoho, čo už roky platí. V tlačovej správe to v nedeľu konštatovala riaditeľka Potravinárskej komory Slovenska (PKS) Jarmila Halgašová na margo niektorých tvrdení ministra o návrhu vyhlášky o mäsových výrobkoch. Simon mal podľa nej povedať, že špekáčiky a párky by už nemali obsahovať mechanicky separované mäso. “Konečne v mäsovom výrobku bude aj mäso,” povedal 1. marca Simon.

“Už v súčasnosti platná národná legislatíva týkajúca sa mäsových výrobkov nepovoľuje pridávať do špekáčikov a párkov mechanicky separované mäso. Iniciatívna tlačová konferencia vyznieva veľmi ľúbivo pre verejnosť, ktorá sa z úst ministra dozvedela, že bude platiť niečo, čo už roky platí,” komentovala včera šéfka PKS.

Podľa nej nová vyhláška len preberá dnes už platné parametre pre viaceré výrobky a na pultoch sa tak jej účinnosťou nič reálne nezmení. PKS by miesto toho privítala odstraňovanie administratívnych prekážok podnikateľom, aby potravinári mohli konkurovať výrobcom z okolitých členských štátov EÚ.

“Národná legislatíva sa totiž nevzťahuje na iné členské štáty EÚ a dokonca ani na tretie krajiny… Na základe uvedeného na slovenských pultoch môžu byť párky a iné mäsové výrobky s mechanicky separovaným mäsom. Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR opäť pomáha zahraničným podnikateľom,” konštatovala Halgašová.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
1 Komentár
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
Anonym
Anonym
5. marec 2012 17:18

Pri tomto človeku ma už nič neprekvapí! Namiesto diskusie s poľnohospodármi na konferencii v Nitre venovanej Spoločnej poľnohospodárskej politike po roku 2013 zvoláva nezmyselné tlačovky a “objavuje objavené”. Robí si z nás bláznov…