Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z domova

Matečná uviedla do funkcie nového riaditeľa SPF Dušana Hačka

Šéfka Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Gabriela Matečná dnes (16.6.2016) uviedla do funkcie nového generálneho riaditeľa Slovenského pozemkového fondu (SPF) Dušana Hačka a námestníka generálneho riaditeľa Borisa Brunnera.

“Slovenský pozemkový fond vnímam ako mimoriadne dôležitú inštitúciu, obzvlášť preto, lebo je dnes strážcom toho najcennejšieho, čo slovenský národ má, a to je pôda,” uviedol Hačko.

“Úlohou fondu je s touto pôdou hospodáriť čo najefektívnejšie a v súlade s právnymi predpismi tak, aby sme toto bohatstvo zachovali aj pre nasledujúce generácie.”

Nový generálny riaditeľ SPF pochádza zo Sniny. Vyštudoval právo na Právnickej fakulte Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach v roku 2005. V rokoch 2006 až 2008 pracoval ako hlavný štátny radca na Ministerstve financií SR. V období 2010 až 2012 bol riaditeľom Daňového úradu v Snine. Od roku 2012 po súčasnosť pôsobil v súkromnom sektore.

Do funkcie námestníka generálneho riaditeľa SPF vymenovala ministerka Borisa Brunnera, ktorý vyštudoval Poľnohospodársku univerzitu v Nitre. Pôsobil v súkromnom sektore a neskôr na Krajskom pozemkovom úrade v Trnave. Od roku 2012 je členom Rady SPF. Vo funkcii námestníka generálneho riaditeľa SPF nahrádza Róberta Poloniho.

Na pozícii generálneho riaditeľa SPF predtým pôsobila Matečná, súčasná šéfka MPRV, ktorá ukončila svoje pôsobenie v tejto funkcii 23. marca 2016 po vymenovaní na post ministerky. Nomináciu generálneho riaditeľa a námestníka generálneho riaditeľa SPF schvaľuje na návrh ministra pôdohospodárstva a rozvoja vidieka vláda SR.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku:

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments