Zadajte hľadaný výraz

Z domova Zaujímavosti

Mapa rozmiestnenia mliečnych automatov v SR

(Mapa bola aktualizovaná 8. júna 2010) Na Slovensku je takmer sto mliečnych automatov. Poľnoinfo.sk prináša ako jediné mapu ich presného rozmiestenia. Tá môže pomôcť potenciálnym spotrebiteľom, ale i podnikom, pri podpore predaja kvalitného surového kravského mlieka. Pri nájdení toho automatu na mape, ktorý vám najviac vyhovuje, je možnosť kliknúť si na ikonu. Tá označuje nie len umiestenie automatu, ale i jeho prevádzkovateľa. Preto presne viete, od ktorého podniku mlieko kupujete.


Zobraziť Mliečne automaty v SR na väčšej mape

Z takmer sto automatov sú približne tri štvrtiny vo vlastníctve poľnohospodárskych družstiev. Najviac automatov na obyvateľa nájdete vo Vranove nad Topľou, kde ich je päť. Najstaršie zariadenie je v Šuňave na Liptove, i keď sa mnohokrát mylne uvádza automat z Bánoviec nad Bebravou. Automat prevádzkuje i štátny podnik a to konkrétne Národný žrebčín v Topoľčiankach. Vlastný automat má i Slovenská poľnohospodárska univerzita a to prostredníctvom svojho Vysokoškolského poľnohospodárskeho podniku. Takmer presne o rok, ako sa začalo s inštaláciou mliečnych automatov, PD Kozárovce zrušilo mliečny automat v Tlmačoch. Dôvodom bola neefektívnosť. Prvýkrát sme preto z mapy mliečnych automatov nejaké zariadenie odstránili.

Mapu mliečnych automatov neustále aktualizujeme. Pri poslednej úprave sme doplnili zariadenia v Bratislave, v Banskej Bystrici, v Liptovskom Mikuláši, v Pezinku, v Modre, alebo v Senci.

Ďakujeme vám, že nás upozorňujete na nové zariadenia. Nie vždy, ich ale hneď pridáme do mapy. Je to z dôvodu, že bližšie údaje o automate si overujeme u Regionálnych veterinárnych a potravinových správ, aby sme vám poskytli nie len presné informácie o umiestnení automatu, ale i o dodávateľovi mlieka.

Mapa rozmiestnenia mliečnych automatov v SR vznikla a je aktualizovaná i za pomoci Sekcie potravinárstva, výživy a obchodu Ministerstva pôdohospodárstva SR.

Autor článku: Juraj Huba - poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku:

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
162 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
bonaparte7
bonaparte7
8. marec 2010 16:14

Som veľmi rád, že Poľnohospodárske družstva zvolili formu stánkového predaja mlieka v mliečných automatoch. Takto je možnosť a dostupnosť zakúpiť si čerstvé, kvalitné a surové mlieko 24 hodín denne. Vadí mi však, že pri výčapných pultoch nie sú tabuľky s informáciami z ktorej farmy mlieko pochádza, aká je jeho kvalita,… Celý komentár »

Mustang
Mustang
13. marec 2010 21:47

Samozrejme v Košiciach zas nič. A to sme 2. najväčšie mesto Slovenska :-/

Justin
Justin
14. marec 2010 0:48

ale su aj v Kosiciach, len sa treba troska rozhliadnut a nedoverovat iba jednemu zdroju…
http://korzar.sme.sk/c/5261360/mliecny-expres-bude-ponukat-cerstve-kravske-mlieko.html

amion
amion
14. marec 2010 16:37

dobry den, dostal som sa na celkom zaujimavy web, poskytuju kontakty na vsetkych pestovatelov a chovatelov, ktorí inzeruju svoje ponuky…

Marty
Marty
23. marec 2010 11:03

Opravte si prosim adresu mliecneho automatu v Piestanoch. Je umiestneny v obchode PT universal, ale na sidlisku A.Trajana (vedla benzinovej pumpy Slovnaft, nedaleko Kauflandu), nie na Nitrianskej.

Zamena vznikla zrejme preto, ze na Nitrianskej ma PTuniversal tiez pobocku.

Renina
Renina
24. marec 2010 10:09

Mohli by ste zverejniť rozvrh jázd s približnými časovými zastávkami Mliečneho expresu? Viem že to začalo v Košiciach fungovať, ale neviem kedy, o ktorej a hlavne kde mám toto autíčko čakať, ak by som si chcela zakúpiť mlieko…
Ďakujem.

Juraj Huba
Juraj Huba
25. marec 2010 16:40

Dobrý deň, bližšie informácie o mliečnom exprese v Košiciach som našiel na stránke http://www.mliecnyexpres.sk.

Juraj Huba
Juraj Huba
25. marec 2010 16:43

Veľmi pekne ďakujeme za upozornenie. Chybu sme opravili. Ešte raz by som chcel všetkých čitateľov poprosiť, že pokiaľ vedia o nových mliečnych automatoch, aby nám dali vedieť.

TC
TC
3. apríl 2010 13:58

Bratislava – Lamač
Bratislava – Trnávka
Senica;
Malacky;
Kúty;
Veľké Úľany; (čoskoro)
Dunajská Streda; (čoskoro)
Bystré; (čoskoro)
Zvolenská Slatina; (čoskoro)
Bratislava (6X);(čoskoro)

Andrej
Andrej
8. apríl 2010 12:16

Rad by som sa opytal, ci je mozne sa dostat ku kvalitnemu a cerstvemu mlieku v Bratislave?
Ak ano, poprosil by som aj presnejsie adresy.
Dakujem.

Alžbeta Králová, Tupolevova 17, BA
Alžbeta Králová, Tupolevova 17, BA
26. júl 2020 20:23
Odpoveď na  Andrej

Prosím o umiestnenie mliečnych automatov v Bratislave , poprípa v okolí.

Marian
Marian
9. apríl 2010 18:00

dobry den, kde, prosim vas, je automat v Bratislave – Trnávke?

fero
fero
12. apríl 2010 14:41

prosim vas zverejnite aj textovy zoznam miest z automatmi, mapa totizto vobec nefunguje. zobrazuje sa pekne, ale nijaky automat na nej uz nevidno a este prednedavnom to pekne fungovalo.

Miro
Miro
14. apríl 2010 8:00

Je v Trnavke na Radiovej ulici na konecnej trolejbusov 205 a 204. Konkretne v masiarstve. Vcera 13.4.2010 som tam bol a mali ho v oprave, pravdepodobne do konca tohoto tyzdna by mal byt spat. Liter stoji 64 cent.

Marian
Marian
14. apríl 2010 12:36

Dakujem pekne za info, pojdeme to kazdy den so psom skontrolovat… mam velmi rad kysle mlieko, ked tu bielu vodu, co predavaju v krabiciach, nechate skysnut, mozete to len vyliat do zachoda a poriadne splachnut, lebo to smrdi, hnusne…

jarca5
jarca5
15. apríl 2010 13:54

Prosim Vas kde presne je v Lamaci ten automat na mlieko?Dakujem