Zadajte hľadaný výraz

Článok dňa Z domova Zaujímavosti

Líder v oblasti zeleninárstva hľadá agronómov, mechanizátorov a závlahárov

Líder v oblasti zeleninárstva hľadá agronómov, mechanizátorov a závlahárov
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Spoločnosť Agromačaj z okolia Senca už 28-rokov rozvíja pestovanie zeleniny a zemiakov na Slovensku. Najmä v ostatných rokoch zažívajú výnimočný rozvoj, ktorý pozostáva v náraste pestovateľských plôch, sortimentu zeleniny ale aj v investíciách. Len v tomto roku sú rozvojové programy spoločnosti financované sumou 17-miliónov eur.

Základom pre rozvoj každej firmy je ale ľudský kapitál. Preto aj Agromačaj aktívne hľadá nových spolupracovníkov, ktorí potiahnu firmu k ďalším cieľom. A tie sú veľké!

„Dnes odbytová organizácia v ktorej sme zakladajúcim členom dodáva na trh 94-tisíc ton zemiakov a zeleniny. Do piatich rokov chceme tento objem dostať na 150-tisíc ton,“ hovorí Juraj Mačaj, predseda predstavenstva spoločnosti Agromačaj.

Členmi odbytovej organizácie sú okrem farmy Agromačaj aj susedné podniky, ktoré sa pomaly zoznamujú s pestovaním zemiakov a zeleniny. Spolu hospodária na približne 10-tisíc hektárov pôdy pod závlahou.

Samotná spoločnosť Agromačaj dokázala od roku 2014 pri väčšine plodín zdvojnásobiť pestovateľské výmery. Dnes preto pestujú 1000-hektárov zemiakov, 560-hektárov cibule, 230-hektárov koreňovej zeleniny, 95-hektárov kapusty alebo 60-hektárov cesnaku.

Prišla chvíľa, aby sa k nám pridali ďalší mladí agronómovia, mechanizátori a závlahári

„Už nie sme na začiatku, máme za sebou veľa pôrodných ťažkostí. Vieme plánovať, investovať, predávať a počkať si na plody našej práce. S plnou vážnosťou sme sa rozhodli byť katalyzátor zmeny a zvýšiť plochy zemiakov a rozšíriť sortiment a plochy zeleniny, tak aby sme za 7 – 10 rokov mohli konštatovať že slovenské zemiaky a zelenina sú doma nie len na našom trhu, ale udomácnili sa aj v zahraničí,“ hovorí Juraj Mačaj.

Po úspešnom roku 2018 spoločnosť Agromačaj investovala do rozbehu produkcie koreňovej zeleniny, pestovania poľnej papriky, ale napríklad aj melónov. V budúcom roku chcú pestovatelia z okolia Senca začať s produkciou kalerábov, alebo karfiolu. Na začatie realizácie svojich zámerov spoločnosť investuje najmä do výstavby skladových priestorov, pozberovej linky, alebo napríklad závlah.

„Teraz však musí prísť chvíľa, keď sa k nám pridajú ďalší mladí agronómovia, mechanizátori a závlahári ktorí sa neboja práce a chcú sa vypracovať. Treba pomôcť tam, kde sa robí. Tak sa naberajú skúsenosti, získava sa sebadôvera a prichádzajú príležitosti na sebarealizáciu a osobný rozvoj. Nehľadáme dodávateľov ani zamestnancov, hľadáme spolupracovníkov, ľudí čo netreba ťahať, ale potiahnu nás a s nami,“ hovorí Juraj Mačaj.

Spoločnosť Agromačaj poskytuje prácu tristo pracovníkom. Priemerný plat zamestnanca stredného manažmentu, ktorých hľadajú aj do svojho tímu, je 1700 eur + koncoročné prémie. Ak vás ponuka pracovať v spoločnosti, ktorá sa venuje plodinám, ktoré z našich polí takmer zmizli zaujala, stačí zavolať a pridať sa.

 „Zoberieme každého, uspejú však len tí najlepší,“ uzatvára Juraj Mačaj.

 

Juraj Mačaj

Člen predstavenstva ZELENINARSKA organizácia výrobcov, družstvo

+421 903 256 680

juraj.macaj@agromacaj.sk

www.zeleninarska.sk

Autor článku: Juraj Huba - poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
5 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
Juraj Mačaj
Juraj Mačaj
27. september 2019 18:42

Len pre info, článok je vonku 4 dni prečítalo ho 900 ľudí, ale o robotu sa neprihlásil nikto. Robíme prácu, ktorá je slušne zaplatená a Slovensko raz bude vyvážať zemiaky a zeleninu do všetkých krajín V4 (vrátane Poľska). Máme sa aj my čo učiť. Iste nevieme všetko najlepšie. Máme ale… Celý komentár »

Alex
Alex
20. november 2019 12:52
Odpoveď na  Juraj Mačaj

Dobry ,den ja som volal ..mam zaujem o pracu ako vodic C.T..povedali mi ze sa ozvu ze mi zavolaju …zatial nic…

Pišta
Pišta
28. september 2019 10:30

Nájsť ľudí , ktorí sa neboja práce , pracovať mimo pohodlia teplej kancelárie je náročné . Je smutné , že ani absolventi poľnohospodárskych škôl nemajú záujem pracovať v tak modernej prevádzke,a za zaujímavého finančného ohodnotenia ako je spoločnosť pána Mačaja. Pán Mačaj napísal veľmi dôležitú myšlienku, uchádzači o prácu sa… Celý komentár »

Jozef Orgoník
Jozef Orgoník
30. september 2019 0:28

Mám záujem o prácu

Juraj Mačaj
Juraj Mačaj
30. september 2019 2:22
Odpoveď na  Jozef Orgoník

Stačí poslať životopis na môj mail.