Zadajte hľadaný výraz

Nezaradené

Kvíz: Vinohradníctvo a vinárstvo na Slovensku

Kvíz: Vinohradníctvo a vinárstvo na Slovensku
insert_photoTASR

Koľko je na Slovensku vinárov? Ktorý vinohradnícky región je najväčší? Ktorá odroda viniča je v našich vinohradoch najčastejšia? Chcete sa dozvedieť správne odpovede? Skúste si náš kvíz zameraný na vinohradníctvo a vinárstvo.

Čo je plodom viniča?
Burčiak je kvasiaci hroznový mušt vyrobený výlučne z hrozna dopestovaného a spracovaného na území SR, v roku v ktorom sa uskutočnil aj zber hrozna na jeho výrobu. Od kedy ho môže vinár ponúkať spotrebiteľovi?
Čo je cibéba?
Víno značené tradičným výrazom akostné víno s prívlastkom slamové je víno vyrobené z dobre vyzretého hrozna. Pred spracovaním bolo?
Ktorá odroda viniča zaberá najväčšiu celkovú registrovanú plochu vinohradov na Slovensku?
Najmenej koľko rokov musí uplynúť po roku zberu hrozna, aby víno s chráneným označením pôvodu mohlo byť označené ako „archívne víno“?
Slovenský vinohradnícky región tvorí 6 vinohradníckych oblastí. Ktorá z nich je najväčšia?
Dokedy musí byť víno, s chráneným označením pôvodu, naplnené do spotrebiteľského balenia, aby mohlo byť označené výrazom „Mladé víno“?
Ako sa volá vinohradnícky hon vhodný na pestovanie viniča na výrobu tokajských vín?
Vinárom je fyzická alebo právnická osoba, ktorá vyrába a uvádza na trh vinárske produkty. Koľko vinárov bolo registrovaných vo Vinohradníckom registri Slovenska k 31.7.2020?
Zobraziť odpovede
Skontrolovať odpovede

Autor článku: Milan Róžik
Zdroj obrázku: TASR

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1553 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments