Zadajte hľadaný výraz

Článok dňa Z ekonomiky Živočíšna výroba

Koľko dostanú jednotliví chovatelia za dobytčiu jednotku?

Koľko dostanú jednotliví chovatelia za dobytčiu jednotku?
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Aká bude výška podpory jednotlivých hospodárskych zvierat pri odškodnení za sucho? Uvádza to tabuľka, ktorú zaslalo portálu poľnoinfo.sk ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka. Prezrite si komplexné rozdelenie podpôr vo výške 50 miliónov eur.

Podpory

Rozdelenie okresov podľa pásma sucha

Galéria tabuľky a mapy

Autor článku: poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
12 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
Fero
Fero
4. október 2022 6:11

To naozaj si myslíte, že 110 € /kravu alebo 100€/kravu alebo 92€/kravu či 75€/teľa bude stačiť na to, aby farmár /poľnohospodár za tieto peniaze tieto zvieratá nakrmil a udržal do konca augusta 2023 pri týchto cenách ⁉️⁉️⁉️

Ďuri
Ďuri
4. október 2022 7:00
Odpoveď na  Fero

A prasnici 13,50 stačí na koľko dní?

DP
DP
4. október 2022 9:57

Ako sa budú vypočítavať VDJ, podľa akých koeficientov, keď sú dané iba kategórie zvierat? Jalovice nad 2 roky to už je 1 VDJ a v tabuľke to rozčlenené nieje.

Stefan
Stefan
4. október 2022 10:37

Ale veď komu sa nepáči , nech nežiada . Môže zrušiť chov.

Chov ošípaných
Chov ošípaných
4. október 2022 22:03

Nakupujem komplet zmesi ,v našom regióne je problém len s kukuricou, takže pre ošípané nejakých 13.50e je tak na týždeň na kus, ale veĺmi zaujímavá je sadzba na ovce 120euro+- na vdj, v porovnaní s mliečnou kravou úplne identické, zaujímavé, čo nám prináša dojnica a čo bahnica, diametrálny rozdiel. Dojnica… Celý komentár »

realista
realista
5. október 2022 8:36
Odpoveď na  Chov ošípaných

Váš príspevok je hodný „sedlika, ktorý nevidí za svoj plot“. Viete čo znamená VDJ? Koľko ha spasie produkčná dojnica na Slovensku? Hovorí Vám niečo pojem mimoprodukčná funcia poľnohospodárstva? Skutočne má chov oviec a kôz najvyšiu prioritu? Viete o nejakých realizovateľných opatreniach v chove oviec a kôz, ktoré by zlepšili jeho… Celý komentár »

Chov ošípaných
Chov ošípaných
5. október 2022 22:04
Odpoveď na  realista

Zdravím ,pán Realista, najskôr sa pýtam čo znamená slovo sedlik, asi nejaké nárečový výraz pre sedliak, alebo neviete písať. Mám to brať ako urážku? Budem Vás aj ja tak oslovovať. Podľa Vašich ďalších otázok usudzujem, že podporujete nevýrobu, tak ako nám diktuje únia. Ok, každý má na to svoj názor,… Celý komentár »

Chov ošípaných
Chov ošípaných
5. október 2022 22:24
Odpoveď na  realista

Ešte jednu poznámku, v čase 8.30 ráno má skutočný farmár plno práce a určite nesedí pri počítači ako Vy,takže kto vôbec ste? A ešte niečo ,na facebook nechodím, lebo nato nemám čas s hlúposti ma nezaujímajú, tak ako Vás.

realista
realista
6. október 2022 7:43
Odpoveď na  Chov ošípaných

Dobrý deň „Chovateľovi ošípaných“ ospravedlnenie za preklep a slovo sedliak som nikdy nepovažoval za nadávku… Na to mám slovo sedlák, ale keď Vás to uráža nebudem Vám to brať. Pre info mám v prvovýrobe za sebou vyše 30 rokov…Ale Vaša flustrácia je na mieste, žiaľ v Euŕope sú chovy ošípaných… Celý komentár »

Ďuri
Ďuri
5. október 2022 9:06
Odpoveď na  Chov ošípaných

13,50 je to na prasnicu ,na ošípanú je to len 9 euro .Treba sa pozrieť koľko sa dáva na VDJ a človek vidí ako plánujú podporiť ošípané .Minimálne. Správne píšete ,že spotreba bravčového mäsa najväčšia ,ale podpora najnižšia .Preto tu budú ošípané v budúcnosti chovať asi iba Dáni. Ostatní skrachujú,… Celý komentár »

Chov ošípaných
Chov ošípaných
5. október 2022 22:18
Odpoveď na  Ďuri

Zdravím Ďuri, máte úplnú pravdu ,čo ste napísal. Dáni sú iná kategória, čo sa týka podpôr, o tých ani nechyrujeme. Som vo zväze chovateľov ošípaných a v poslednej dobe sme posielali na ministerstvo viacero žiadostí, dopisov, ale bez odpovede. Čo to znamená? Asi že ošípané nie sú priorita, ale asi… Celý komentár »

Matej
Matej
7. október 2022 6:36
Odpoveď na  Chov ošípaných

Ked budú ošípané aj spásať vysokohorské pasienky ako ovce a HD potom konšpirujte a naštudujte si ekonomiku výpočtu nákladovosti DJ, obratu zvierat a neurážajte. Som prekvapený, že Ste sa takto prezentoval.