Zadajte hľadaný výraz

Branding VUB 2020 Jar LEFT
Branding VUB 2020 Jar RIGHT
Branding VUB 2020 Jar TOP
Z domova Zaujímavosti

Karahuta: Hospodárenie a činnosť SPF by mal prešetriť NKÚ SR

blank

Hospodárenia a činnosť Slovenského pozemkového fondu (SPF) za posledné obdobie by mal prešetriť Najvyšší kontrolný úrad (NKÚ) SR. Uviedol to predseda Výboru Národnej rady (NR) SR pre pôdohospodárstvo a životné prostredie Jaroslav Karahuta (Sme rodina) na brífingu po diskusii v pléne NR SR k výročnej správe SPF za minulý rok.

„Výbor NR SR pre pôdohospodárstvo a životné prostredie prijal uznesenie, v ktorom berie na vedomie správu SPF. Súčasne sme schválili a dali do pléna doplnenie uznesenia o podaní (podnetu) na NKÚ SR, aby prišlo k prešetreniu hospodárenia a činnosti SPF za posledné roky,“ oznámil Karahuta.

Výročná správa SPF je podľa Karahutu skôr štatistickou príručkou ako správou, ktorá mala vystihovať najdôležitejšie momenty SPF za minulý rok. Zároveň podľa neho neudáva žiadnu stratégiu ani víziu po roku 2020. Hlavným záujmom súčasnej vládnej koalície je podľa neho pôdu chrániť.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: TASR - Jaroslav Karahuta

Odber nových článkov na e-mail

blank

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1573 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.