Zadajte hľadaný výraz

Z domova Zaujímavosti

Nová riaditeľka SPF: Bežnou praxou boli klientelizmus a „prednostné vybavovanie“

Nová riaditeľka SPF: Bežnou praxou boli klientelizmus a "prednostné vybavovanie"
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Slovenský pozemkový fond (SPF) bol v roku 2019 pod negatívnym vplyvom istých osôb a istých skupín. Uviedla to v utorok nová generálna riaditeľka fondu Gabriela Bartošová pri uvádzaní výročnej správy SPF za minulý rok v pléne Národnej rady (NR) SR. Pretrhnutie všetkých negatívnych väzieb si podľa nej bude vyžadovať radikálnu zmenu.

Vo výročnej správe SPF za minulý rok sa podľa nej nehovorí o činnosti a nečinnosti fondu, nedostatkoch ani zisteniach. Bartošová, ktorá v roku 2019 nebola šéfkou fondu, uviedla, že podklady súvisiace s výročnou správou preveruje.

Poznamenala, že bežnou praxou vo fonde boli klientelizmus a „prednostné vybavovanie“ istých vecí. Podľa nej dochádza k zdĺhavým konaniam, nefunkčným procesom, pričom nie sú jednoznačne nastavené zodpovednosti na jednotlivých úrovniach.

„Nikto neniesol dôsledky alebo následky za to, čo sa vykonalo alebo nevykonalo,“ podotkla Bartošová.

Skonštatovala, že je potrebné napraviť niektoré krivdy.

„Pevne verím, že prišla zmena a zmena sme my všetci, a zmena je o tom, že sa nebojíme hovoriť,“ dodala Bartošová s tým, že na SPF je stále veľa šikovných ľudí, ktorí sú aj odborníkmi.

Šéfka fondu zdôraznila nevyhnutnosť zmeny organizačnej štruktúry. Do dvoch týždňov chce predložiť smerovanie fondu.

„Bez radikálnej zmeny a bez radikálneho rezu to nejde,“ vyhlásila.

Predchádzajúcu riaditeľku SPF Adrianu Šklíbovú odvolala vláda z funkcie začiatkom apríla, Gabriela Bartošová na jej miesto nastúpila od 3. apríla tohto roka. Od 1. novembra 2016 do 5. novembra 2019 bola riaditeľkou odboru prevodu a nájmu SPF.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
1 Komentár
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
dedo jozef
dedo jozef
30. máj 2020 2:38

Aky dovod mal regionalny odbor Poprad nezverejnovat dodatky najomnych zmluv na polnohospodarske učely od roku 2016,ked ročne odbudlo 10 až 100ha polnohospodarskej pody v ramci reštitučnych narokov v okrese Poprad,Kežmarok?na katastroch niesu zverejnene najomne zmluvy na lv spf ,ako sa maju mladi polnohospodari dozvediet,či je nejaka poda od spf volna,žiadosti… Celý komentár »