Zadajte hľadaný výraz

Branding VUB 2020 Jar LEFT
Branding VUB 2020 Jar RIGHT
Branding VUB 2020 Jar TOP
Z domova Zaujímavosti

Nová riaditeľka SPF: Bežnou praxou boli klientelizmus a „prednostné vybavovanie“

Nová riaditeľka SPF: Bežnou praxou boli klientelizmus a "prednostné vybavovanie"

Slovenský pozemkový fond (SPF) bol v roku 2019 pod negatívnym vplyvom istých osôb a istých skupín. Uviedla to v utorok nová generálna riaditeľka fondu Gabriela Bartošová pri uvádzaní výročnej správy SPF za minulý rok v pléne Národnej rady (NR) SR. Pretrhnutie všetkých negatívnych väzieb si podľa nej bude vyžadovať radikálnu zmenu.

Vo výročnej správe SPF za minulý rok sa podľa nej nehovorí o činnosti a nečinnosti fondu, nedostatkoch ani zisteniach. Bartošová, ktorá v roku 2019 nebola šéfkou fondu, uviedla, že podklady súvisiace s výročnou správou preveruje.

Poznamenala, že bežnou praxou vo fonde boli klientelizmus a „prednostné vybavovanie“ istých vecí. Podľa nej dochádza k zdĺhavým konaniam, nefunkčným procesom, pričom nie sú jednoznačne nastavené zodpovednosti na jednotlivých úrovniach.

„Nikto neniesol dôsledky alebo následky za to, čo sa vykonalo alebo nevykonalo,“ podotkla Bartošová.

Skonštatovala, že je potrebné napraviť niektoré krivdy.

„Pevne verím, že prišla zmena a zmena sme my všetci, a zmena je o tom, že sa nebojíme hovoriť,“ dodala Bartošová s tým, že na SPF je stále veľa šikovných ľudí, ktorí sú aj odborníkmi.

Šéfka fondu zdôraznila nevyhnutnosť zmeny organizačnej štruktúry. Do dvoch týždňov chce predložiť smerovanie fondu.

„Bez radikálnej zmeny a bez radikálneho rezu to nejde,“ vyhlásila.

Predchádzajúcu riaditeľku SPF Adrianu Šklíbovú odvolala vláda z funkcie začiatkom apríla, Gabriela Bartošová na jej miesto nastúpila od 3. apríla tohto roka. Od 1. novembra 2016 do 5. novembra 2019 bola riaditeľkou odboru prevodu a nájmu SPF.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

Odber nových článkov na e-mail

blank

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1573 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.