Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z domova

Jeden zo štátnych tajomníkov je už známy

Novou štátnou tajomníčkou Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka sa stala Magdaléna Lacko-Bartošová. Vyplýva to z návrhu šéfa rezortu Ľubomíra Jahnátka (Smer-SD), ktorý dnes schválila vláda. Lacko-Bartošová v súčasnosti pôsobí ako profesorka na Slovenskej poľnohospodárskej univerzite (SPU) v Nitre.

Pôvodným kandidátom na post štátneho tajomníka bol bývalý minister pôdohospodárstva z čias prvej vlády Roberta Fica (Smer-SD) Stanislav Becík, ktorý v uplynulom volebnom období pôsobil ako tieňový šéf agrorezortu. Nakoniec sa však rozhodol neprijať túto ponuku a zostať poľnohospodárom.

Jahnátek tak minulý týždeň v stredu (11.4.), kedy vláda schvaľovala väčšinu nových štátnych tajomníkov jednotlivých rezortov, svojho nominanta nepredstavil a nechal si na výber dodatočný čas. Premiér Róbert Fico včera ponúkol ministrovi pôdohospodárstva možnosť, že funkciu štátnych tajomníkov by mohli zastávať dve osoby.

„Do funkcie sme zatiaľ inštalovali prvého štátneho tajomníka, respektíve prvú štátnu tajomníčku – pani profesorku Lacko-Bartošovú zo Slovenskej poľnohospodárskej univerzity z Nitry. Je to bývalá prorektorka, bude poverená európskou agendou. Štátneho tajomníka číslo dva budem hľadať z výrobného sektora,“ uviedol rozhodnutie využiť aj služby a skúsenosti druhého štátneho tajomníka Ľubomír Jahnátek.

„Nedávam si na jeho vyhľadanie nejaký termín, skôr by som dal dôraz na jeho kvalitu,“ poznamenal.

Autor článku: poľnoinfo.sk a TASR
Zdroj obrázku:

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments