Zadajte hľadaný výraz

  • Inzercia
Komerčné informácie Zo sveta

Fendt prekonal svetový rekord

Fendt prekonal svetový rekord
insert_photoHriadeľ

Fendt 828 Vario dosiahol najlepší výsledok v DLG PowerMix teste. Fendt nielen, že splnil normy o emisiách z výfukových plynov stupeň 3b (Tier IV interim) pomocou technológie SCR v traktoroch 800-kového radu, ale dosiahol aj najlepšieho výsledku v hospodárnej prevádzke – šetrení paliva. Hodnota spotreby paliva 245 g.kWh-1, ktorú dosiahol Fendt 828 Vario s výkonom 280 k, je priam „nedostihnuteľná“.

Testy spotreby paliva vykonáva DLG testovacie centrum v spolupráci s časopisom Profi. Hodnota 245 je nižšia o 56 g.kWh-1 ako je priemer všetkých testovaných traktorov od roku 2005. Prekonal tak svetový rekord, ktorý dosiahol Fendt 936 Vario s hodnotou 261 g.kWh-1. Táto výborná hodnota sa dosahuje pomocou roztoku močoviny AdBlue, ktorý sa vstrekuje do výfukového potrubia tesne za motorom. Okrem znižovania tuhých emisií a oxidov dusíka má leví podiel na znižovaní spotreby paliva.

Autor článku: Informácie poskytla Blažena Ácsová - Marketingová riaditeľka spoločnosti Hriadeľ
Zdroj obrázku: Hriadeľ

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
1 Komentár
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
Anonym
Anonym
4. marec 2011 8:04

pred 10-15 rokmi sme mali motory s mernou spotrebou pod !! 200g/kwh…..pekne ten vyvoj napreduje, uz sa tesim na dalsiu normu emisii….