Zadajte hľadaný výraz

Článok dňa Z domova Zaujímavosti

Eduard Heger: Slovensko pozastavuje dovoz obilia z Ukrajiny

Eduard Heger: Slovensko pozastavuje dovoz obilia z Ukrajiny
insert_photoarchív poľnoinfo.sk - Premiér Eduard Heger (vpravo), agrominister Samuel Vlčan (v strede) a vedúci Zastúpenia EK v SR Vladimír Šucha.

Slovensko pozastavuje dovoz obilia a ďalších vybraných produktov z Ukrajiny. Informoval na sociálnej sieti Facebook predseda vlády Eduard Heger.

Slovensko sa tak pridáva k Poľsku a Maďarsku, ktoré svoje rozhodnutie obmedziť vstup ukrajinských agrárnych komodít na svoj trh oznámili počas víkendu. Vláda na svojom pondelkovom online rokovaní schválila zákaz dovozu ukrajinského obilia a niektorých poľnohospodárskych komodít z Ukrajiny, nie však ich tranzit cez Slovensko. Zákaz by podľa uznesenia vlády mal byť účinný od 19. apríla.

„Dnes som na vládu predložil a vláda schválila návrh zákazu dovozu vybraných poľnohospodárskych produktov a potravín z Ukrajiny a pôvodom z Ukrajiny. Zároveň som na vládu predložil a vláda schválila zavedenie osobitného režimu tranzitu zásielok poľnohospodárskych produktov a potravín z Ukrajiny a pôvodom z Ukrajiny,“ priblížil agrominister.

Ide podľa neho o opatrenie na ochranu slovenského agropotravinárskeho sektora a hlavne zdravia spotrebiteľov.

„Dnešným uznesením vláda nezavádza zákaz tranzitu prostredníctvom koridorov solidarity do prístavov tak, aby produkcia z Ukrajiny určená na tretie trhy mimo EÚ mohla pokračovať,“ dodal Vlčan.

Agrorezort v pondelok informoval, že vláde navrhol zákaz dovozu vybraných poľnohospodárskych produktov a potravín z Ukrajiny a pôvodom z Ukrajiny na územie SR, a to obilniny, cukor, sušené krmivá, osivá, chmeľ, ďalej ľan a konope, ovocie a zeleninu, spracované ovocné a zeleninové výrobky, ale aj víno, etylalkohol poľnohospodárskeho pôvodu a med a včelie produkty.

Autor článku: poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk - Premiér Eduard Heger (vpravo), agrominister Samuel Vlčan (v strede) a vedúci Zastúpenia EK v SR Vladimír Šucha.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments