Zadajte hľadaný výraz

PoľnoPR Z domova

Deň poľa kukurice: ukážka techniky a prehliadka hybridov

Deň poľa kukurice: ukážka techniky a prehliadka hybridov
insert_photoAGRION – Združenie dodávateľov pôdohospodárskej techniky v SR

Pestrá prehliadka poľnohospodárskej techniky čaká návštevníkov Dňa poľa kukurice, ktorý sa uskutoční v stredu 21. septembra 2022 v Seliciach (okres Šaľa). AGRION – Združenie dodávateľov pôdohospodárskej techniky v SR pozýva všetkých záujemcov, ktorí uvažujú nad modernizáciou výroby, aby si porovnali jednotlivé stroje a technológie svetových výrobcov v pracovnom nasadení.

„Na podujatí máme prihlásené spoločnosti, ktoré dosahujú najvyššie trhové podiely medzi slovenskými zákazníkmi v kategórii traktorov, teleskopických manipulátorov a pôdoobrábacích strojov. Poľnohospodárom sa tak predstavia kľúčoví dovozcovia a predajcovia poľnohospodárskej techniky,“ hovorí Pavol Findura, odborný garant a moderátor podujatia.

Predvádzanie techniky začína samotným zberom kukurice, pokračuje mulčovaním strniska a končí spracovaním pôdy a sejbou.

 „Každoročne sa predstavia aj postrekovače, teleskopické manipulátori, dopravná technika a stroje na aplikáciu hnojív,“ vymenúva Pavol Findura.

Okrem techniky si návštevníci budú môcť porovnať kondíciu 188 hybridov kukurice, ktoré vo výstavnom areáli prezentuje 21 osivárskych spoločností.

Podujatie začína v stredu 21. septembra 2022 o 10:00 diskusiou k aktuálnej situácii v pestovaní kukurice z pohľadu cien a úrod. Samotné predvádzanie techniky začína po príhovoroch pozvaných hostí, ktoré sú na programe o 11:00.

Deň poľa kukurice organizuje AGRION na pozemkoch, ktoré obhospodaruje spoločnosť Agro Divízia Selice v spolupráci s vydavateľom týždenníka Roľnícke noviny a Technickou fakultou SPU v Nitre. Hlavnými partnermi podujatia sú Agropodnik Trnava a UniCredit Leasing.

Fotogaléria Deň poľa kukurice v Seliciach 2020

 

Autor článku: AGRION – Združenie dodávateľov pôdohospodárskej techniky v SR
Zdroj obrázku: AGRION – Združenie dodávateľov pôdohospodárskej techniky v SR

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments