Zadajte hľadaný výraz

Branding VUB 2020 Jar LEFT
Branding VUB 2020 Jar RIGHT
Branding VUB 2020 Jar TOP
Zaujímavosti Zo sveta

ČR: O 150-tich miliónoch eur pre poľnohospodárov rozhodne vláda

blank

České ministerstvo poľnohospodárstva navrhuje, aby roľníci dostali v budúcom roku v národných podporách 3,8 miliardy korún (149 miliónov eur), rovnako ako tento rok. Vyplýva to z ministerského materiálu, ktorý má ČTK k dispozícii. O prerozdelení peňazí rozhodne v pondelok vláda. Najviac peňazí, vyše miliardy korún, by malo ísť na zlepšovanie podmienok v chovoch hospodárskych zvierat.

Do odvetvia živočíšnej výroby by malo podľa predloženej správy k materiálu smerovať 2,7 miliardy korún (106 miliónov eur), do odvetvia rastlinnej výroby 351 miliónov (14 miliónov eur), do potravinárstva 578 miliónov (22,5 milióna eur) a na ostatné aktivity 193 miliónov (7,5 milióna eur).

„Dôvodom je snaha zabrániť nepriaznivému vývoju v niektorých odvetviach živočíšnej výroby, ktoré sú nevyhnutné na zachovanie zamestnanosti na vidieku a súčasne nestrácať pozície v chovoch ošípaných a hydiny,“ uvádza ministerstvo.

V zdravotnom fonde by tak malo byť, v prípade vládneho a snemovného súhlasu, 763 miliónov korún (31 miliónov eur), na poradenstvo a vzdelávanie plánuje štát prerozdeliť 141 miliónov (5,5 milióna eur), napríklad na podporu potravinových bánk 63 miliónov korún (2,5 milióna eur) či na podporu výrobcov mlieka 400 miliónov korún (15,5 milióna eur).

Štát tiež plánuje prerozdeliť tri milióny korún (120 tisíc eur) na podporu obciam, aby mali peniaze na starostlivosť o zvieratá, ktoré sú odobraté napríklad kvôli týraniu pôvodným majiteľom.

Autor článku: ČTK
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

Odber nových článkov na e-mail

blank

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1593 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.