Zadajte hľadaný výraz

Ceny komodít Z ekonomiky

Ceny repky v Nemecku, v Rakúsku a vo Francúzsku

Ceny repky v Nemecku, v Rakúsku a vo Francúzsku
insert_photoMartin Kubica - spracované pre poľnoinfo.sk

Cena repky na burze Euronext v Paríži v priebehu prvých dvoch júnových týždňov mierne oslabila. Pokles bol pre termíny obchodovania august bol jedno percento.

Na burze v nemeckom Mannheime dosiahli ceny repky na konci minulého týždňa 484 – 486 eur za tonu, čo je pokles oproti cenám 500 eur a viac, ktoré boli ešte v máji. Podobne aj na ďalšej nemeckej burze v Hamburgu sme zaznamenali pokles cien a to o približne 31 eur za tonu na 474 eur pre promptné dodanie tovaru. Vo Viedni sa obchoduje repka od 445-455 eur za tonu.

V Kanade sú ceny repky pre úrodu 2011 taktiež pod tlakom a to z dôvodu dobrej úrody sóje. Produkcia repky v Kanade by podľa USDA mala dosiahnuť 12,4 mil. ton, čo je pokles o 0,5 mil. ton oproti minulému roku.

V Nemecku je úroda repky trvalo poškodená neskorým výsevom a mrazmi, ktoré zasiahli porast koncom februára a začiatkom marca. Podľa nemeckého štatistického úradu je poškodených skoro 90 tisíc hektárov repky. Na štvrtine tejto plochy je možné dopestovať kukuricu, prípadne jačmeň. Podľa aktuálnych údajov sa produkcia repky v Nemecku odhaduje na úrovni 4,4 – 4,8 mil. ton, čo je oproti minulému roku zníženie o 1,3 mil. ton.

V Číne sa očakáva taktie pokles produkcie a to z 11,3 na 9,9 mil. ton. Austrália by naopak oproti ostatnej sezóne mala zvýšiť svoju produkciu o 0,2 mil. ton a dosiahnuť 2,1 mil. ton.

Autor článku: Martin Kubica - spracované pre poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: Martin Kubica - spracované pre poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments