Zadajte hľadaný výraz

Článok dňa MPRV SR Z domova

Boj ministra o Plán obnovy pokračuje. Ak prehrá, odíde

Boj ministra o Plán obnovy pokračuje. Ak prehrá, odíde
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Včerajší podvečer priniesol dve zaujímavé informácie pre poľnohospodárstvo v súvislosti s prostriedkami z Plánu rozvoja a obnovy. Prvá bola zaslaná tlačovým odborom agrorezortu pred 19:00 a následne jej obsah rozšíril vo večernej diskusii TA3 šéf rezortu, Ján Mičovský.

Chceli len rozprúdiť diskusiu?

Národný integrovaný reformný plán (NIRP), ktorý poľnohospodárov v posledných dňoch tak zdvihol zo stoličiek, slúžil podľa tlačovej správy ministerstva pôdohospodárstva ako rámec pre vypracovanie nového dokumentu s názvom Plán rozvoja a obnovy.

„Podľa informácií z Úradu vlády SR bolo cieľom Národného integrovaného reformného plánu, rozprúdiť verejnú diskusiu,“ uvádza tlačová správa agrorezortu.

To sa aj podarilo a poľnohospodárov alebo potravinárov najskôr uniknuté dokumenty a v pondelok zverejnené informácie, keď sa z priorít chlebového odvetvia do NIRP dostali len pozemkové úpravy, riadne rozhorčili.

Vo včerajšej tlačovej správe agrorezort uvádza, že sa vo štvrtok zástupcovia agrorezortu stretli aj s kolegami z ministerstva financií a Úradu vlády SR. Z desiatich priorít, na ktoré naše chlebové ministerstvo ešte v auguste žiadalo 2,4-miliardy eur, zostali po včerajšom rokovaní štyri priority za miliardu eur a na nich bude ministerstvo, podľa tlačovej správy, trvať.

„Pozemkové úpravy aj s krajinotvorbou, modernizácia a obnova potravinového dodávateľského reťazca s cieľom zabezpečenia potravinovej sebestačnosti, plán revitalizácie závlah a zadržiavania vody v krajine a ekologickejšie spôsoby obhospodarovania lesa,“ uvádza tlačová správa agrorezortu.

Dokument sa má sfinalizovať v najbližších dňoch

Minister pôdohospodárstva dokonca v diskusii Téma dňa na TA3 uviedol, že ak nebudú zapracované, „nemohol by som sedieť na pozícii ministra.“ Plán rozvoja a obnovy hovorí o sume šiestich miliárd eur a tento objem je z hľadiska požiadaviek jednotlivých ministerstiev výrazne prekročený.

„Samozrejme požiadaviek z rezortov je veľmi veľa a nie všetko sa podarí tam umiestniť, ale chcem Vás uistiť a to aj v tejto chvíli verejnej zaznieva, že ani z ďaleka sa nič neskončilo,“ uviedol v diskusii J. Mičovský.

Dokument, ktorý je zásadný pre naštartovanie nášho agropotravinárstva, sa má v najbližších dňoch sfinalizovať na ministerstve financií.

Autor článku: Juraj Huba - poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
6 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
Realist
Realist
9. október 2020 16:18

Zial uz vcera bolo neskoro

Andrej
Andrej
12. október 2020 8:48

S kýmže to minister ma akože bojovať? A v boji s kým ma prehrať? Neexistujú žiadne nepriateľské tábory, zbytočne sa tu aj takto vytvára a živí nepriateľská atmosféra.

Robert Dohál
Robert Dohál
12. október 2020 15:31

Dovolím si na úvod parafrázovať zo známeho filmu, kedysi slávnu vetu: „Já nejsem nikde organizován, já si můžu psát co chci“ Otvorený list ministrovi Mičovskému Vážený pán minister. Keď ste pár dní po nástupe do funkcie ukazovali leteckú snímku slovensko-rakúskeho pohraničia a hovorili o ich (rakúskej) krásne fragmentovanej krajine, hovoril… Celý komentár »

Tokaj
Tokaj
12. október 2020 23:54
Odpoveď na  Robert Dohál

Pán Dohál, že sa Vám chce písať tieto omamné reči a hrať sa na spoluzáchrancu… už ste zabudli ako sa aj Vám „zadarilo“ za Baca a kolko jeho kumpáni (najmä z okolia TN) ulúpili a dodnes vysmiaty užívajú…boli ste jedným z nich ! Ale pochvala za vetu o poľno-samospráve prelezenej… Celý komentár »

marcel sako
marcel sako
13. október 2020 16:41

Len jedna vec ma tu štve , že aj na tejto stránke su racionálne a konštruktívne komentáre ale často skryté za pseudonimami. Pretože ak vidím meno, tak ak poznám toho človeka alebo ho poznajú iný , tak hneď viem, čo je to zač. Nestačí mať len dobré myšlienky ale ešte… Celý komentár »

Rosa
Rosa
25. október 2020 22:26

Pomocná služba pre ľudí vo finančných ťažkostiach.
Tel / Whatsapp: +33 7 52 21 29 21
Boh s vami.