Zadajte hľadaný výraz

Branding VUB 2019 Jesen LEFT
Branding VUB 2019 Jesen RIGHT
Branding VUB 2019 Jesen TOP
Tatra banka 2018-12
Pottinger 2018
Ekologické poľnohospodárstvo Z domova

Biopotravinou roka je hovädzie mäso z farmy Turová

chat_bubbleKomentáre: 5 visibilityZobrazenia: 1615

Biopotravinou roka 2016 je bio hovädzie mäso z Farmy Turová vo Zvolenskom okrese. Rozhodla o tom odborná porota, výsledky vyhlásili dnes na Bio jarmoku v Trenčíne. V spotrebiteľskom hlasovaní zvíťazila 100-percentná ovčia bio bryndza z Poľnohospodárskeho družstva Važec.

Ako informoval Richard Medal z Centra environmentálnych aktivít Trenčín, bio hovädzie mäso z Farmy Turová vyrábajú výlučne zo slovenského ekologického chovu. Výnimočná kvalita mäsa súvisí nie len s pôvodom zvierat, ale aj s jeho spracovaním a najmä jeho vyzrievaním. Vyššiu kulinársku kvalitu bio mäsa potvrdzujú aj špičkoví kuchári v top reštauráciách.

Hovädzí dobytok chovajú na Farme Turová od roku 2006, pričom v roku 2008 s celou farmou vstúpili do systému ekologického poľnohospodárstva. V roku 2013 dokončili výstavbu špecializovaného bitúnku pre spracovanie dobytka výhradne zo slovenských ekologických fariem, ktorý je jediným certifikovaným bio bitúnkom na Slovensku.

O udelení ocenenia Slovenská biopotravina roka 2016 bio hovädziemu mäsu rozhodla porota zložená z odborníkov. Za bio mäso hlasoval aj jej člen Juraj Rizman, ktorý dlhodobo pôsobí v Greenpeace „Bio mäso je pre mňa stále ešte výnimočný a často nie ľahko dostupný tovar. Hlasom za bio hovädzie mäso hlasujem za rozširovanie sortimentu bioproduktov,“ skonštatoval Rizman.

Porota tiež rozhodla o udelení čestného uznania všetkým ostatným nominovaným biopotravinám – BioKids chrumky s mrkvou, Pieniny bylinný čaj bio, Biomirabelkovica pravý ovocný destilát, Biomila špaldová múka graham a 100 % ovčia bio bryndza. V poradí 11. ročník súťaže Biopotravina roka zorganizovalo Centrum environmentálnych aktivít Trenčín v spolupráci s Vidieckou platformou.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku:

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1413 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

5 komentárov

 1. Lada Debnarova
  23. septembra 2016

  Gratulujem! Som rada ze sa organizatori tento rok rozhodli vyuzit nazory odbornikov, ktori veci rozumeju. Prajem vsetkym sutaziacim vela elanu v ich zasluznej praci!

  Odpovedať
 2. Anna
  26. septembra 2016

  Blahoželám a teším sa, nakoľko v Turovej spracovávajú aj bio hovädzie mäso z našej bio farmy.

  Odpovedať
 3. agrarnik zHN
  26. septembra 2016

  tak to dopadlo ako rozhodli skutoční odborníci aj z praxou, ktorí tomu naozaj rozumejú – palec hore

  Odpovedať
 4. ondro
  27. septembra 2016

  ak bio značí prirodzený som za, to je bez kukurice a sóje.

  Odpovedať
 5. ondoń
  28. septembra 2016

  bio znači prirodzený s neprirodzenou cenou!pred tým tomu vraveli Tuzex to všetko tu už bolo len v inej forme!

  Odpovedať

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.