Zadajte hľadaný výraz

Z domova Živočíšna výroba

Batizovce: V poľnohospodárskom družstve začínajú chovať pštrosy

V poľnohospodárskom družstve v podtatranskej obci Batizovce v okrese Poprad začali s chovom pštrosa. Prvé štyri kusy tohto na slovenské pomery netypického zvieraťa sem priviezli v stredu (17.4.), ďalšie štyri sa ešte chystajú doviezť.

„Nakúpili sme osem zvierat z farmy z michalovského okresu. Je to viac-menej taký pokus v malom meradle, uvidíme ako to bude ďalej. Chceme získať skúsenosti s chovom pštrosa a prípadne ho ďalej rozvíjať,“ priblížil plány predseda miestneho družstva Marcel Stoličný. Pštrosy chcú chovať predovšetkým na mäso, podľa neho to môže byť do budúcna zaujímavá záležitosť.

„Myslím, že chladnejšie podnebie im vadiť nebude, sú adaptabilné, takže ich môžeme chovať aj tu pod Tatrami. Pokiaľ viem, tak v popradskom okrese nikde nechovajú pštrosy, tu sme jediní. Neďaleko Liptovského Hrádku v jednej dedine s tým majú skúsenosti, takže dá sa to,“ dodáva Stoličný.

Do Batizoviec priviezli mladé jedince, majú 11 mesiacov, pričom pohlavne dospievajú v dvoch rokoch, keď začínajú znášať vajcia.

„Jeden pštros stál 350 eur. Liahnu sa klasicky ako hydina. Uvidíme, či sa nám ten chov podarí rozšíriť, prvé mláďatá však budeme mať najskôr o rok,“ uzavrel Stoličný.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku:

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments