Zadajte hľadaný výraz

Branding Ematech 2020-07 LEFT
Branding Ematech 2020-07 RIGHT
Branding Ematech 2020-07 TOP
Článok dňa MPRV SR Z domova

Agrorezort má nového štátneho tajomníka

ministerstvo

Vláda SR v pondelok v noci vymenovala nového štátneho tajomníka ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka.

„Vláda vymenúva Martina Fecka do funkcie štátneho tajomníka dňom 23. marca 2020,“ informuje uznesenie 2. zasadnutia vlády SR.

Oficiálny životopis Martina Fecka a Jána Mičovského, nového šéfa agrorezortu, uverejníme po ich zverejnení na webovom sídle ministerstva.

Autor článku: poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

Odber nových článkov na e-mail

blank

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1573 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

5 komentárov

 1. blank
  Juraj Mačaj
  24. marca 2020

  Ako novému štátnemu tajomníkovi prajem pánu Feckovi veľa šťastia do novej práce. Vzhľadom na to, že už je po voľbách a už netreba robiť politiku, verím že príde v prvom rade na sektorovú analýzu, čiže reálne zhodnotenie kde sme. Ak som správne pochopil pán minister Mičovský sa včera vyjadril, že číslo našej sebestačnosti chce za 4 roky preklopiť vysoko nad 50%. Naše poľnohospodárstvo ročne investuje cca. 180 – 200 mil. EUR do hmotného investičného majetku. Tieto investície sú prevažne udržovacie nie rozvojové. Ak chceme aby sa zvýšila sebestačnosť musím urýchlene rozbehnúť investičnú aktivitu na farmách a v potravinárskych podnikoch. Ak chceme aby sa tieto investície prejavili v produkcii už v tomto volebnom období a počítame a 3 ročným obdobím od plánu po nábeh, nie je veľa času na odklad. Môj odhad je, bez veľkej analýzy, že musíme zvýšiť investície v sektore o 150 – 200 mil. EUR/ ročne oproti súčasnému stavu po dobu 4 – 7 rokov, aby sme dosiahli úroveň aspoň 60% sebestačnosti. To nezahrňuje investície do pozemkových úprav a nákupu pôdy. Nie je čas na rozbíjanie toho čo dnes produkuje, treba to rozvíjať. Proti stropovaniu veľkých holdingov bez produkcie ŽV a ŠRV a bez zamestnancov, nemám nič, kľudne aj na konečného užívateľa výhod. Avšak každý podnik ktorý dnes reálne vyrába mlieko, mäso, ovocie, zeleninu, zemiaky, či hrozno, prešiel 30 rokmi ťažkého skúšania trhom a zaslúži si úctu, rešpekt a možnosť ďalšieho rozvoja. Ešte raz pán Fecko, držím Vám palce a prosím dva krát merať než dôjde na strihanie.

  Odpovedať
  1. blank
   Starý Gazda
   24. marca 2020

   Chovatel ma pravdu celi svet ide dopredu a my chceme cuvat dozadu takto sebestačnost nebude nikdy ešte klesne mame novu vladu konečne začnime robit vyvoj ide cez konkurenciu a tej možme aktivne pomoct treba dat možnost gazdovat novim mladym ale v konkurenčnom zapase kde velky lenivy može rychlo zkrachovat a maly šikovny rychlo zbohatnut a agtosektor sa rychlo vyčisti od nekonkurenčnych subjektov a prežiju len najlepšie farmy

 2. blank
  Jozef Bulla
  25. marca 2020

  Pánovi ministrovi a pánovi štátnemu tajomníkovi prajem dobré rozhodnutia a vytrvalosť pri riešení množstva nakopených problémov v ťažkej dobe i ťažko skúšanom pôdohospodárstve. Ako člen Slovenskej akadémie pôdohospodárskych vied prosím venujte pozornosť aj tejto v minulom období zanedbávanej inštitúcii. Pomôžeme Vám pri riešení problémov. Držím palce. prof. Jozef Bulla

  Odpovedať
  1. blank
   marcel sako
   26. marca 2020

   Bez podpory vedy a výskumu budú investície do poľnohospodárstva veľmi málo efektívne. Pretože, bez prepojenia praxe a vedy bude prosperovať možno tak 5 -10 % podnikov ktoré si know – how vedia priniesť zo západu a modifikovať ho na vlastné podmienky.

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.