Zadajte hľadaný výraz

Článok dňa Potravinárstvo Z domova

Zoznam slovenských potravín označených Značkou kvality sa rozrástol o ďalšie produkty

Zoznam slovenských potravín označených Značkou kvality sa rozrástol o ďalšie produkty
insert_photoMPRV SR - Odovzdávanie Značky kvality

Takmer 130 potravinárskym výrobkom bolo udelené označenie Značka kvality. Na 48. ročníku Medzinárodného veľtrhu poľnohospodárstva a potravinárstva Agrokomplex minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Jozef Bíreš slávnostne odovzdal dekréty výrobcom potravín, ktorí splnili pri výrobe týchto produktov prísne požiadavky na kvalitu zloženia výrobku i výrobný proces.

„Stále viac slovenských potravinárov dbá o vysokú kvalitu svojich výrobkov, čo je veľmi dobrá správa pre našich spotrebiteľov. Označenie ,,Značka kvality“ je garanciou, že výrobok vyrobili z domácich surovín a spĺňa prísne kvalitatívne kritériá. Misiou nášho rezortu je okrem podpory a propagácie domáceho potravinárstva aj zvyšovanie povedomia spotrebiteľov o uprednostňovaní kvality pred kvantitou a následným plytvaním potravinami. A naše domáce potraviny kvalitné bezpochyby sú, “ uviedol minister Jozef Bíreš.

Aktuálne je označených Značkou kvality 1 155 výrobkov od 261 výrobcov. Dnes do zoznamu pribudlo 15 nových výrobcov, ktorí sa doteraz o Značku kvality neuchádzali.

Cieľom Značky kvality je zviditeľňovať domáce kvalitné výrobky a posilniť ich konkurencieschopnosť na domácom trhu. Označenie sa udeľuje v dvoch stupňoch – stupeň 1. a stupeň 2., pričom 2. stupeň sa udeľuje výrobkom s nadštandardnými kvalitatívnymi parametrami.

Autor článku: MPRV SR
Zdroj obrázku: MPRV SR - Odovzdávanie Značky kvality

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments