Zadajte hľadaný výraz

Branding VUB 2020 Jar LEFT
Branding VUB 2020 Jar RIGHT
Branding VUB 2020 Jar TOP
Z ekonomiky Zaujímavosti

Zetor rozširuje svoj biznis v Indii a nové traktory dodá aj do Ruska

chat_bubbleKomentáre: 0 visibilityZobrazenia: 339

Česká legenda Zetor vlastnená slovenskou skupinou HTC Investment získala významné rozvojové impulzy pre svoj biznis. Dôležitý nový kontrakt podpísala v Indii, kde pôsobí od roku 2014 a stovky nových sád traktorov dodá aj do Ruska.

Brnenský výrobca traktorov Zetor Tractors a.s. bude spolupracovať s indickou spoločnosťou VST Tillers Tractors na vývoji nového typu traktora, určeného primárne pre indický trh. Obe firmy budú zároveň hľadať cesty, ako ho exportovať aj do ďalších ázijských a afrických krajín. Vyplýva to z memoranda o spolupráci, ktoré obe spoločnosti podpísali v piatok (24.1.2020).

Dohodnutá spolupráca vychádza zo strednodobej stratégie Zetoru so zámerom diverzifikovať svoje pôsobenie a vstupovať na nové trhy. Ten indický patrí s 688-tisíckami predaných traktorov ročne (údaj z roku 2018) k najväčším svetovým trhom. Traktory Zetor majú navyše v krajine historicky dobré meno. V 60. až 80. rokoch vyviezol Zetor do Indie desiatky tisíc traktorov a následne výroba traktorov Zetor prebiehala licenčne v spoločnosti HMT.

Od roku 2014 je tu spoločnosť Zetor Tractors zastúpená dcérskou spoločnosťou Zetor India, ktorá sa stará o posilnenie pozície značky v tejto oblasti. S využitím dlhoročných skúseností chcú Zetor a VST spoločne vyvinúť traktor s výkonom vyšším ako 36 koní. Výroba by následne prebiehala priamo v Indii.

„Od tejto spolupráce si sľubujeme obnovenie pozície značky Zetor na indickom trhu. Zetor hľadal silného lokálneho partnera s dobrou znalosťou miestneho trhu a máme veľkú radosť, že sa nám podarilo dohodnúť sa na spoluprácu práve so spoločnosťou VST Tillers Tractors. Tá je jednotkou na indickom trhu v segmente traktorov do 30 koní a poľnohospodárskych kultivátorov a je známa vysokou kvalitou vyrábaných strojov,“ uvádza Martin Blaškovič, predseda predstavenstva Zetor Tractors a.s.

Rovnako ako Zetor má aj spoločnosť VST Tillers Tractors Ltd. bohatú tradíciu siahajúcu až do roku 1967.

„Naším cieľom je od počiatku existencie firmy získavať pre indických farmárov najlepšie technológie. Vďaka memorandu sa nám toto podarí aj vo vyššom výkonovom segmente,“ dodáva V. K. Surendra, predseda predstavenstva VST Tillers Tractors Ltd.

Okrem novej spolupráce s VST Tillers Tractors Ltd. je výsledkom snahy o diverzifikáciu pôsobenie a vstupovanie na nové trhy aj projekt dodávok traktorových súprav do Ruska zahájaný v roku 2017. Tam je pre tento rok podpísaný kontrakt na dodanie niekoľkých stoviek traktorových sád.

Brnenský výrobca traktorov čelil vlani poklesu odbytu, firma sa vtedy nevyhla aj prepúšťaniu. Nové projekty môžu preto firme napomôcť vrátiť sa do pôvodnej kondície. Už začiatkom tohto roka firma informovala, že začala opäť naberať nových ľudí.

Autor článku: TS HTC Investment
Zdroj obrázku: HTC Investment - Takto Zetor pred niekoľkými rokmi prezentoval novú modelovú radu traktorov Zetor Global Range pre Áziu a Afriku.

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1495 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.