Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z ekonomiky

Záujemcovia môžu o dotáciu na mliečny automat požiadať do konca apríla

Záujemcovia môžu o dotáciu na mliečny automat požiadať do konca apríla
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Záujemcovia o dotáciu na kúpu dávkovacieho zariadenia na surové kravské mlieko môžu požiadať Pôdohospodársku platobnú agentúru (PPA) do 30. apríla 2010 a môžu tak získať do konca tohto roka až 15.000 eur. Informoval o tom dnes generálny riaditeľ PPA Roman Serenčéš na internetovej stránke platobnej agentúry.

Pripomenul, že dotácia na mliečny automat sa môže poskytnúť na refundáciu už vynaložených nákladov na kúpu dávkovacieho zariadenia alebo aj vopred na úhradu nákladov, ktoré žiadateľovi ešte len vzniknú.

Podpora sa poskytuje ako tzv. pomoc de minimis (minimálna pomoc) chovateľovi hovädzieho dobytka, producentovi surového kravského mlieka, ktorý je držiteľom individuálnej mliečnej kvóty.

Celková výška minimálnej pomoci v čase “normálnej” hospodárskej situácie nesmie presiahnuť počas troch fiškálnych rokov sumu 7500 eur.

V čase finančnej a hospodárskej krízy je však možné do 31. decembra 2010 poskytnúť pomoc až do výšky 15.000 eur. O túto sumu môže žiadateľ požiadať v prípade, ak za predchádzajúce dva fiškálne roky a v aktuálnom fiškálnom roku neprijal do termínu predloženia žiadosti o dotáciu žiadnu inú minimálnu pomoc. Ak už žiadateľ minimálnu pomoc prijal, jej výška sa musí od sumy 15.000 eur odpočítať.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments