Zadajte hľadaný výraz

Legislatíva Z domova

Zákon o ekologickej agrovýrobe zavedie previerku predpokladov žiadateľa

Zákon o ekologickej agrovýrobe zavedie previerku predpokladov žiadateľa
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Zákon o ekologickej poľnohospodárskej výrobe je zavedenie vstupného preverenia predpokladov na ekologickú poľnohospodársku výrobu u žiadateľa, ktorý chce začať vykonávať ekologickú poľnohospodársku výrobu, a to ešte pred jeho povinným zaregistrovaním na kontrolnom ústave.

Vyplýva to z návrhu legislatívnej normy Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR, ktorý je v medzirezortnom pripomienkovom konaní. Účinnosť by mal zákon nadobudnúť 1. januára 2021.

„Návrh zákona ustanovuje orgány štátnej správy v oblasti ekologickej poľnohospodárskej výroby, určuje príslušný orgán pre ekologickú poľnohospodársku výrobu v Slovenskej republike podľa euronariadenia,“ priblížil v dôvodovej správe agrorezort.

Podľa MPRV SR návrh zákona súčasne upravuje povinnosti prevádzkovateľov ekologickej poľnohospodárskej výroby, povinnosti inšpekčných organizácií, ako aj označovanie produktov ekologickej poľnohospodárskej výroby logom Európskej únie a grafickým znakom ekologickej poľnohospodárskej výroby, uvedeným v prílohe návrhu zákona.

MPRV SR vypracovalo návrh zákona v spolupráci s Ústredným kontrolným a skúšobným ústavom poľnohospodárskym (ÚKSÚP) v Bratislave na účely vykonania nariadenia Európskeho parlamentu a Rady EÚ 2018/848 z 30. mája 2018 o ekologickej poľnohospodárskej výrobe a označovaní produktov ekologickej poľnohospodárskej výroby.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
1 Komentár
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
dedo jozef
dedo jozef
3. október 2019 22:08

kam sa bude umiestnovat logo na energiu vyrobenu z plodin vypestovanych v ekologickom polnohospodarstve,do tych 30% spotreby je asi zaratana aj ta energia z bioplynovych stanic.