Zadajte hľadaný výraz

Branding Ematech 2020-07 LEFT
Branding Ematech 2020-07 RIGHT
Branding Ematech 2020-07 TOP
Ceny komodít Zo sveta

Čína nebude uplatňovať dodatočné clá na niektoré agrovýrobky

Čína umožní svojim firmám nakupovať určité americké agroprodukty bez dodatočných ciel. Poukázala na to v utorok čínska agentúra Sinchua, ktorá sa odvolala na zdroje z vlády.

Agentúra uviedla, že podľa zdrojov z čínskej vlády „Peking bude podporovať podniky v nákupe určitého objemu amerických agrovýrobkov vrátane sójových bôbov a bravčového mäsa“.

Ako Sinchua dodala, čínska Komisia pre clá naďalej nebude uplatňovať na tieto produkty dodatočné dovozné clá uvalené na americké výrobky.

K rozhodnutiu došlo po tom, ako Spojené štáty koncom minulého týždňa zrušili clá na vyše 400 čínskych produktov. Kancelária Obchodného splnomocnenca USA v piatok 20. septembra vydala tri oznámenia pre Federálny register, ktoré vynímajú spod ciel celý rad čínskych produktov. Stalo sa tak na žiadosť veľkých amerických spoločností, ktoré argumentovali, že clá im spôsobujú ekonomické problémy.

Výnimku dostalo 437 rôznorodých produktov, napríklad elektrické obvody pre počítačové grafické procesory, psie obojky, laminované drevené podlahy či miniatúrne vianočné svetielka.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku:

Odber nových článkov na e-mail

blank

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1574 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.