Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z domova

Za 5 rokov existencie Značku kvality SK získalo takmer 500 výrobkov

Za 5 rokov existencie Značku kvality SK získalo takmer 500 výrobkov
insert_photoMinisterstvo pôdohospodárstva - minister pôdohospodárstva s oceneným držiteľom Značky kvality SK

Expozícia prestížneho ocenenia za výrobky slovenskej produkcie – Značka kvality SK, ktorá sa predstavuje na prebiehajúcom veľtrhu Danubius Gastro 2010 v Bratislave, sa už môže pýšiť tým, že ju dostalo 106 výrobcov a teraz pribudli nové ocenenia. Toto ocenenie spolu po rozhodnutí odbornej komisie o predĺžení loga značky dvom výrobcom má najnovšie 23 výrobcov na 76 výrobkov. Informoval o tom minister pôdohospodárstva SR Vladimír Chovan, ktorý 21 novým držiteľom značky odovzdal ocenenie na otvorení gastronomického veľtrhu Danubius Gastro.

Medzi 76 kvalitných výrobkov odborná nezávislá komisia vybrala napr. gazdovské mlieko, chlieb, treska, medovina, oštiepok, kečup, ovocný odrodový destilát, vína, jogurty, ale aj slivky v čokoláde.

„Celkovo za päť rokov existencie „nositeľom“ Značky kvality SK sa stalo takmer 500 výrobkov. Tie sú pre spotrebiteľa zárukou domácej kvality,“ sumarizoval minister.

Rezortný šéf pripomenul, že potravinári a poľnohospodári môžu svoje výrobky prihlasovať len dvakrát do roka, na nitrianskom veľtrhu Agrokomplex a na výstave Danubius Gastro. Tradične na gastronomický veľtrh chodí do Bratislavy množstvo vystavovateľov a návštevníkov. Okrem noviniek a možnosti nákupu potravín a vín ich lákajú aj súťaže napr. kuchárov, cukrárov, pekárov a prípravy kávy. Chovan oznámil, že „prvýkrát sa organizuje najprestížnejšia kulinárska súťaž na svete – Bocus dOr, slovenské kolo, ktorého víťazi postúpia na svetové finále v Lyone v roku 2011.“

Odbornú komisiu, ktorá udelila najnovšie ocenenia Značka kvality Sk, tvorili nezávislí odborníci, zástupcovia Štátnej veterinárnej a potravinovej správy SR, rezortov pôdohospodárstva a hospodárstva, Výskumného ústavu potravinárskeho a Úradu verejného zdravotníctva SR.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: Ministerstvo pôdohospodárstva - minister pôdohospodárstva s oceneným držiteľom Značky kvality SK

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments