Zadajte hľadaný výraz

Zaujímavosti Zo sveta

Vyčistíme Afriku od nebezpečných pesticídov?

„Svetová banka vyčlenila 250 miliónov dolárov na realizáciu programu v Afrike, ktorý sa bude týkať likvidácie, pre človeka a životné prostredie nebezpečných, prípravkov na ochranu rastlín,“ povedala Chalima Tajo Alao, nigerijská ministerka pre ochranu životného prostredia

„Svetová banka disponuje informáciami, že na africkom kontinente sa v súčasnosti nachádza okolo 50-tisíc ton zastaraných vysokotoxických pesticídov,“ uviedla Аlao, ktorú cituje agentúra All Africa.

Program Svetovej banky zameraný na likvidáciu prípravkov na ochranu rastlín sa realizuje v Nigérii, Tunisku, Tanzánii, Mali, v Maroku a Juhoafrickej republike.

V súvislosti s podpísaným dohovorom OSN v máji 2001, budú v Afrike likvidovať 12 najnebezpečnejších jedovatých organických látok. Alao podotkla, že tieto jedovaté pesticídy môžu byť veľmi nebezpečné pre ľudské zdravie, môžu byť príčinou neplodnosti a potratovosti, vzniku rakoviny, straty pamäte a môžu vyvolávať problémy s koncentráciou. Do organizmu sa dostávajú konzumáciou potravy, ktorá bola ošetrená nebezpečnými pesticídmi, ako aj vdychovaním výparov a prachu s obsahom týchto látok.

Autor článku: Zo zahraničných portálov spracoval Martin German
Zdroj obrázku:

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments