Zadajte hľadaný výraz

Článok dňa Názory a komentáre Z domova

Víťaz výberového konania nemá kde nastúpiť. Jeho pozícia neexistuje

Víťaz výberového konania nemá kde nastúpiť. Jeho pozícia neexistuje
insert_photoarchív poľnoinfo.sk - administratívna budova PPA

Do tretice všetko dobré. Toto známe tvrdenie platí najmä v rozprávkach, no nie vždy v skutočnom živote. Presvedčili sa o tom aj na Pôdohospodárskej platobnej agentúre, keď po treťom výberovom konaní konečne našli toho správneho manažéra pre vedenie sledovanej inštitúcie. Je ním Marián Bulla.

Ten súťažil o výhru v podobe vedenia celej platobnej agentúry. Jackpot síce v treťom ťahu nepadol, ale výhercu uspokojila aj druhá cena.

Marián Bulla bude v priebehu mája poverený funkciou výkonného riaditeľa PPA. Predmetné riešenie poskytne kontinuitu fungovania PPA,“ informuje agrorezor v tlačovej správe z konca apríla.

Bez problémov sa to opäť nezaobíde. Pozícia výkonného riaditeľa na Pôdohospodárskej platobnej agentúre totiž neexistuje. Je to zreteľné z ostatnej organizačnej schémy inštitúcie, ktorú prijímal už aktuálny šéf PPA a v platnosti je od 12. apríla 2021. To znamená, že bola prijatá presne dva týždne pred vyhlásením výsledkov výberového konania.

Výkonní riaditelia od roku 2012

Pozíciu výkonného riaditeľa PPA poznáme od roku 2012, keď agentúru viedol Stanislav Grobár. Šéfa agentúry bolo vtedy vidieť minimálne, čo sa ale nedá povedať o Ľubomírovi Partikovi, ktorý sedel na novozriadenom kresle výkonného riaditeľa. Poľnohospodári ho stretávali na konferenciách a často práve on podpisoval aj zmluvy. Partika je dnes obvinený v kauze Dobytkár.

Po zmene vlády sa pozície medzi “neviditeľným” a “viditeľným” funkcionárom PPA obrátili. Na verejnosti vystupoval generálny riaditeľ Juraj Kožuch a pre agrárnu verejnosť bol takmer neznámy Vladimír Vnuk, ktorý zastával pozíciu výkonného riaditeľa. Kožuch je od apríla 2020 obvinený v úplatkárskej kauze Dobytkár. Vladimír Vnuk skončil ako výkonný riaditeľ na Pôdohospodárskej platobnej agentúre len pred niekoľkými týždňami. Jeho pozícia bola pravdepodobne zrušená pri ostatnej organizačnej zmene. Musel ju teda zrušiť priamo aktuálny šéf PPA.

Kam teda smeruje víťaz výberového konania nie je vôbec jednoduché zistiť. Ministerstvo a PPA hovoria rovnako nezrozumiteľným jazykom.

 „Pán Bulla nastúpi na PPA v priebehu mája na pozíciu výkonného riaditeľa,” informuje nás dnes Ladislav Ďurkovič, vedúci Oddelenia komunikácie na PPA.

Víťaz nakoniec „vyhral“ pozíciu, ktorá neexistuje.

Autor článku: Juraj Huba - poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk - administratívna budova PPA

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1523 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
1 Komentár
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
ZS3
Člen
ZS3
5. mája 2021 21:30

To sa mi snáď len zdá. Už ani neviem, či sa mám smiať alebo plakať. Pozíciu zrušili, aby mohli prepustiť p. Vnuka a teraz….budú musieť rozpliesť gordický uzol, ako opäť vytvoriť pozíciu, pre už prijatého pána. Natíska sa otázka, akým kritériám p. Bulla mal vyhovieť, keď ani nevieme na akej… Celý komentár »