Zadajte hľadaný výraz

Zaujímavosti Zo sveta

Víkendová zaujímavosť: „Rýchlo čistiteľné“ pomaranče sú dvakrát drahšie než obyčajné

Neobyčajný produkt „rýchlo čistiteľné“ pomaranče sa v týchto dňoch dostali na trh vo Veľkej Británii. Dopestovali ich austrálski výskumníci, ktorí garantujú, že plody možno očistiť bez námahy za 35 sekúnd. Takéto pomaranče pestujú v Austrálii. Aký konkrétne druh pomarančov sa stal ľahko čistiteľným, však neinformujú.

Komerčný riaditeľ britskej spoločnosti MM Global Citrus, Garry Cirillo, ktorá priviezla na trh „superpomaranče“, hovorí, že tajomstvo novinky nespočíva v tom, o aký druh pomarančov sa jedná, ale v špeciálnej technológii pestovania a v podmienkach, v ktorých plody dozrievajú.
Nový pomaranč možno nielen rýchlejšie očistiť, ale, ako tvrdia producenti, vraj je o 50 % sladší než všetky ostatné, doteraz známe druhy pomarančov.

Jediné, čo môže rozčarovať spotrebiteľa je – cena. Tá totiž dosiahla vo Veľkej Británii 59 pencí za kus, čo je dvakrát viac než cena na pomaranče iných druhov.

Podľa spoločnosti MM Global Citrus sú však tieto plody hodné takej ceny, pretože pri čistení jedného pomaranču spotrebiteľ ušetrí 15 sekúnd.

Autor článku: Zo zahraničných portálov spracoval Martin German
Zdroj obrázku:

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Predchádzajúci článok
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments