Zadajte hľadaný výraz

Článok dňa MPRV SR Z domova

Vieme prví: Ohrozenie modifikácie strategického plánu?

Vieme prví: Ohrozenie modifikácie strategického plánu?
insert_photoarchív poľnoinfo.sk - Katarína Mihaľová počas konferencie portálu poľnoinfo.sk.

Podľa viacerých zdrojov portálu poľnoinfo.sk odchádza kľúčová osoba agroministerstva. Nastavovala strategický plán, ktorý v najbližších piatich rokoch prinesie slovenským poľnohospodárom 4,4 miliardy eur, riadila Pôdohospodársku platobnú agentúru, ktorá vypláca poľnohospodárom prostriedky a v najbližších týždňoch mala s Bruselom rokovať o zmenách v strategickom pláne.

Katarína Mihaľová, generálna riaditeľka sekcie rozvoja vidieka a priamych platieb pozná slovenský strategický plán do detailov. Zodpovedala za jeho prípravu a jej nástupom na rezort počas ministrovania Samuela Vlčana sa podarilo dohnať aj výrazný časový sklz pri jeho príprave. Mihaľová mala na agrorezorte požiadať o ukončenie pracovného pomeru.

Momentálne sa v súvislosti so strategickým plánom hovorí o jeho modifikácii. Má ísť najmä o úpravu noriem Dobrých poľnohospodárskych a environmentálnych podmienok GAEC. Uvedené zmeny v prospech poľnohospodára je potrebné obhájiť v rámci tvrdých rokovaní s Európskou komisiou.

Kľúčová sekcia

Ministerstvo pôdohospodárstva, konkrétne sekcia rozvoja vidieka a priamych platieb, je aj riadiacim orgánom Pôdohospodárskej platobnej agentúry a patrí k najdôležitejším sekciám agrorezortu. Každá zmena v jej personálnom obsadení je vnímaná veľmi citlivo. Odchod Mihaľovej môže znamenať narušenie kontinuity procesov, za ktoré sekcia zodpovedá.

Autor článku: Juraj Huba - poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk - Katarína Mihaľová počas konferencie portálu poľnoinfo.sk.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
1 Komentár
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
Oskar
Oskar
8. jún 2023 23:49

Silný výrok, ten kto mal možnosť p. Miháľovú osobne stretnúť si vie určite urobiť svoj názor…, bolo dosť citeľne poznať, že prišla z iného rezortu, tá odbornosť nebola na takej úrovni ako by som od GR aspoň ja očakával, ale aby som pani GR nekrivdil, pod vedením tejto garnitúry z tejto sekcie… Celý komentár »