Zadajte hľadaný výraz

Z domova Zaujímavosti

V hre o stoličku generálneho riaditeľa PPA je až 7 uchádzačov

V hre o stoličku generálneho riaditeľa PPA je až 7 uchádzačov
insert_photoarchív poľnoinfo.sk - Martin Jakubek (vľavo) - psychológ a odborník na výberové konania, Vladimíra Fabriciusová - generálna tajomníčka služobného úradu MPRV SR, Ján Mičovský - minister, Martin Fecko - štátny tajomník MPRV (vpravo)

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (MPRV SR) zverejnilo ešte začiatkom marca 2021 výzvu pre uchádzačov na funkciu generálneho riaditeľa/riaditeľky Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA). Po vyhodnotení všetkých prihlášok, ktoré prišli v stanovenej lehote, splnilo predpísané kritériá 7 uchádzačov. Tí sa ešte tento mesiac zúčastnia na výberovom pohovore pred odbornou komisiou a vďaka záznamu na webovom sídle MPRV SR bude dostupný aj širokej verejnosti.

Agrorezort pred vyše mesiacom zverejnil zásadné kritériá pre uchádzačov na funkciu generálneho riaditeľa Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA). Do stanoveného termínu podalo prihlášky 10 uchádzačov. Následne po vykonaní administratívnej kontroly splnilo predpísané požiadavky napokon 7 uchádzačov.

Výberového rozhovoru sa zúčastnia (zoznam v abecednom poradí): Ing. Peter Berák, Ing. Marian Bulla, Ing. Pavol Doval, Mgr. Ing. Jarmila Dúbravská, PhD., Ing. Juraj Krátky, Mgr. Peter Lukáč, PhD. a Ing. Róbert Samuhel.

Hlavný garant: 14-členná odborná komisia

Výberový rozhovor, ktorého záznam bude zverejnený na webovom sídle agrorezortu bude mať jedno kolo a uskutoční sa 19. apríla 2021 v sídle MPRV SR v Bratislave. Spočívať bude vo verejnom rozhovore vedeným výberovou komisiou, v zmysle Metodiky vedenia výberových rozhovorov na pozície vrcholových manažérov a obhajobe predloženého projektu s názvom: Projekt zabezpečenia transparentnosti, modernizácie, digitalizácie a zlepšenia reputácie PPA, vrátane vízie GR o ďalšom smerovaní a rozvoji PPA. Ak bude výberový rozhovor úspešný a minister Ján Mičovský sa stotožní s odporúčaním komisie, meno nového šéfa PPA by sa verejnosť mala dozvedieť do 3 dní od jeho uskutočnenia.

Hlavným garantom transparentného výberu na post generálneho riaditeľa PPA bude 14-členná odborná komisia pod vedením štátneho tajomníka MPRV SR Martina Fecka. Pre chod kľúčovej inštitúcie slovenského agrosektora a úspešného kandidáta bude dôležitá najmä stabilizácia vedenia tejto inštitúcie. MPRV SR preto hľadá na tento post odvážneho manažéra, ktorý pomôže slovenskému agrorezortu priniesť pozitívnu zmenu, ako aj poriadok v krajine.

Autor článku: Daniel Hrežík - Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk - Martin Jakubek (vľavo) - psychológ a odborník na výberové konania, Vladimíra Fabriciusová - generálna tajomníčka služobného úradu MPRV SR, Ján Mičovský - minister, Martin Fecko - štátny tajomník MPRV (vpravo)

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments