Zadajte hľadaný výraz

Zaujímavosti Zo sveta

V Berlíne protestovali proti priemyselnému poľnohospodárstvu

protest
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Tisíce demonštrantov s podporou sprievodu poľnohospodárskych traktorov vyšli v sobotu do ulíc nemeckej metropoly Berlín na protest za ochranu životného prostredia a proti priemyselnej lobby v poľnohospodárstve. Informovala o tom tlačová agentúra AFP.

Podľa policajných zdrojov bolo demonštrantov vyše 12.000, kým organizátori uviedli, že na akcii sa zúčastnilo 35.000 demonštrantov.

V čase, keď sa v hlavom meste konal medzinárodný poľnohospodársky veľtrh Grüne Woche, protestujúci sa zamerali na vládnu politiku uprednostňujúcu farmárčenie vo veľkých rozmeroch, ktoré je všeobecne považované za škodlivé pre zdravie i prírodu, a zároveň spôsobuje ujmy malým farmárom a producentom biopotravín.

„Tento protest ukazuje, že túžba po odlišnej poľnohospodárskej politike je teraz nepopierateľný,“ uviedol spolulíder Zelených Robert Habeck, ktorý sa tiež zúčastnil na sobotňajšom pochode.

Konzervatívna nemecká ministerka poľnohospodárstva Julia Klöcknerová dostala od ulice „jednoznačný odkaz“, uviedla hovorkyňa organizátorov demonštrácie Saskia Richartzová.

„Nedokážeme nasýtiť celý svet, ak znížime priemyselnú výrobu v poľnohospodárstve,“ reagovala Klöcknerová.

Pripustila však, že jej rezort musí byť „efektívnejší a tolerantnejší voči životnému prostrediu“.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments