Zadajte hľadaný výraz

Z domova Zaujímavosti

Už 23-prípadov Afrického moru ošípaných na Slovensku

Už 23-prípadov Afrického moru ošípaných na Slovensku
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Africký mor ošípaných (AMO) sa rozšíril o ďalšie prípady potvrdenia tejto nákazy u diviaka. K dnešnému dňu je evidovaných 23 laboratórne potvrdených prípadov.

Všetky sú na území okresu Trebišov, 12 prípadov u diviaka a 11 prípadov v chove domácich ošípaných. Vyšetrenia ďalších diviakov, ako aj domácich ošípaných, v národnom referenčnom laboratóriu vo Zvolene, naďalej prebiehajú.

Od 21. augusta 2019 posiela Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR na pomoc poľovníkom chladiace boxy, na uloženie ulovenej diviačej zveri,  v súvislosti s plnením nariadenia intenzívneho lovu diviačej zveri.

V pondelok 2.septembra 2019 boli v okrese Trebišov odovzdané chladiarenské zariadenia všetkým 41 užívateľom poľovných revírov. Úvodom tohto týždňa začala aj distribúcia chladiarenských zariadení do okresu Sobrance a Michalovce.

Autor článku: Daniel Hrežík - Odbor komunikácie a marketingu MPRV SR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
1 Komentár
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
jm
jm
5. september 2019 20:46

To musíme mať sakra viac diviačej ako domácich ošípaných . Nejaký rýchly zvrat v skóre diviak -ošípaná 12:11. Len škoda že sa špina na začiatku valila na nezodpovedných drobnochovateľov.Myslím ,že zlyhanie bolo niekde inde ako u nezodpovedných chovateľov.