Zadajte hľadaný výraz

Branding VUB 2020 Jar LEFT
Branding VUB 2020 Jar RIGHT
Branding VUB 2020 Jar TOP
Z domova Zaujímavosti

PMÚ: Úrad začal konať vo veci možnej kartelovej dohody pri dodávkach strojov

blank

Protimonopolný úrad (PMÚ) SR začal správne konanie vo veci možnej kartelovej dohody vo verejnom obstarávaní pri dodávkach strojov a strojno-technologického vybavenia. Informovala o tom Adriana Oľšavská, hovorkyňa úradu.

„Protimonopolný úrad SR 19. augusta začal z vlastného podnetu správne konanie vo veci možnej dohody, obmedzujúcej súťaž, podľa zákona o ochrane hospodárskej súťaže uzatvorenej medzi podnikateľmi, a to v súvislosti s verejnými obstarávaniami s predmetom zákazky určenej ako stroje do poľnohospodárskej prvovýroby,“ spresnila.

Na základe uskutočneného prešetrovania a vykonanej neohlásenej inšpekcie úrad podľa jej informácií získal podklady a informácie nasvedčujúce tomu, že štyria podnikatelia koordinovali postup v procese verejného obstarávania, ktorého predmetom boli dodávky strojov a strojno-technologického vybavenia pre podniky poľnohospodárskej prvovýroby. Uvedené projekty boli financované z prostriedkov Európskych štrukturálnych a investičných fondov.

Upozornila, že začatie správneho konania neznamená, že účastníci konania porušili súťažné pravidlá a ani neprejudikuje závery, ku ktorým môže úrad dospieť v rozhodnutí.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: TASR (ilustračné foto)

Odber nových článkov na e-mail

blank

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1593 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

2 komentáre

 1. blank
  Zdeno
  5. septembra 2019

  Ano,mam osobnu skusenost,od jednej firmy,ked som chcel kupit lis tak ta co poslala nizsiu cenu sa ospravedlnila,ze nemoze dodat technologiu lebo nie som v jej regione

  Odpovedať
  1. blank
   PMÚ
   9. októbra 2019

   Vážený pán Zdeno,
   v súvislosti s Vašou osobnou skúsenosťou si dovoľujeme dať Vám do pozornosti možnosť podať podnet o predmetnej veci na Protimonopolný úrad SR. Bližšie informácie o tom, ako je možné podať podnet, sú dostupné na webovej stránke https://www.antimon.gov.sk/ako-podat-podnet/.

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.