Zadajte hľadaný výraz

Z domova Zaujímavosti

PMÚ: Úrad začal konať vo veci možnej kartelovej dohody pri dodávkach strojov

PMÚ: Úrad začal konať vo veci možnej kartelovej dohody pri dodávkach strojov
insert_photoTASR (ilustračné foto)

Protimonopolný úrad (PMÚ) SR začal správne konanie vo veci možnej kartelovej dohody vo verejnom obstarávaní pri dodávkach strojov a strojno-technologického vybavenia. Informovala o tom Adriana Oľšavská, hovorkyňa úradu.

„Protimonopolný úrad SR 19. augusta začal z vlastného podnetu správne konanie vo veci možnej dohody, obmedzujúcej súťaž, podľa zákona o ochrane hospodárskej súťaže uzatvorenej medzi podnikateľmi, a to v súvislosti s verejnými obstarávaniami s predmetom zákazky určenej ako stroje do poľnohospodárskej prvovýroby,“ spresnila.

Na základe uskutočneného prešetrovania a vykonanej neohlásenej inšpekcie úrad podľa jej informácií získal podklady a informácie nasvedčujúce tomu, že štyria podnikatelia koordinovali postup v procese verejného obstarávania, ktorého predmetom boli dodávky strojov a strojno-technologického vybavenia pre podniky poľnohospodárskej prvovýroby. Uvedené projekty boli financované z prostriedkov Európskych štrukturálnych a investičných fondov.

Upozornila, že začatie správneho konania neznamená, že účastníci konania porušili súťažné pravidlá a ani neprejudikuje závery, ku ktorým môže úrad dospieť v rozhodnutí.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: TASR (ilustračné foto)

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
2 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
Zdeno
Zdeno
5. september 2019 17:52

Ano,mam osobnu skusenost,od jednej firmy,ked som chcel kupit lis tak ta co poslala nizsiu cenu sa ospravedlnila,ze nemoze dodat technologiu lebo nie som v jej regione

PMÚ
PMÚ
9. október 2019 9:16
Odpoveď na  Zdeno

Vážený pán Zdeno,
v súvislosti s Vašou osobnou skúsenosťou si dovoľujeme dať Vám do pozornosti možnosť podať podnet o predmetnej veci na Protimonopolný úrad SR. Bližšie informácie o tom, ako je možné podať podnet, sú dostupné na webovej stránke https://www.antimon.gov.sk/ako-podat-podnet/.